Дослідники з Канади і США заявили, що вилікувати COVID-19 буде можливо завдяки радіотерапії. Однак методика пов’язана з підвищеним ризиком розвитку раку.
Науковці Онкологічного центру Джека Аді в Канаді розповіли про здатність низьких доз рентгенівських променів до зниження смертності від пневмонії приблизно на 20%. Про це повідомили в журналі Radiotherapy and Oncology.
Наукова група з Інституту раку Університету Еморі в США, вже випробувала цю методику на пацієнтах з СOVID-19. Вони отримали обнадійливі результати.
До дослідження залучили 20 пацієнтів, 10 з них піддали променевій терапії. Люди, які отримали експериментальне лікування, видужували значно швидше: 3 дні проти 12 у контрольній когорті. Також їм скоротили час виписки зі стаціонару до 12 днів, водночас пацієнтів з іншої групи виписали приблизно на 20-й день.
У чому полягає ризик
Деякі експерти переконані, що методика не зовсім надійна і потребує подальших випробуваннях. Радіологи вважають, подібне лікування несе серйозні побічні ефекти: в низьких дозах променева терапія може зменшити запалення, але водночас вона вбиває B- і T-клітини імунної системи. Вони є вкрай важливими для боротьби з СOVID-19.
Важливо не забувати, що у більшості хворих на коронавірус є лише легкі або помірні симптоми, тому одужання відбувається без специфічного лікування.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…