Україна

Зниження інфляційної цілі може бути завчасним — НБУ

Нацбанк вважає, що «ідеальний» рівень інфляції має бути «на певній відстані від двознакових значень, але й не надто близько до нуля»

У НБУ заявили, що зниження інфляційної цілі, яка зараз становить 5%, на сьогодні може бути завчасним. Про це йдеться у повідомленні на сторінці регулятора у фейсбуці.

«Інфляційна ціль НБУ 5% встановлена лише п’ять років тому і лише минулого року вона була досягнута. Щоб знизити інфляційні очікування бізнесу і населення, тобто їх побоювання щодо майбутніх цін, центральні банки зазвичай тримають інфляційний таргет на одному рівні багато років поспіль. Якщо упродовж цього часу центральний банк показує здатність досягати своєї цілі, він здобуває довіру бізнесу та населення, а це позитивно впливає на розвиток економіки. А потім вже і ціль можна переглядати у бік зниження», – пояснили у Нацбанку.

Згідно з повідомленням, прийнятним є знаходження інфляції у діапазоні 5% +/-1 в.п. Незначні відхилення не нашкодять економіці. Але якщо інфляція буде відхилятися від цілі суттєво, то НБУ має вживати заходів, щоб повертати її у зазначений коридор. Для цього НБУ, зокрема, оперує обліковую ставкою: робить гроші або дешевшими, щоб підживити інфляцію та економіку, або дорожчими – щоб гальмувати зростання цін.

НБУ також зазначає, що у світі немає жодної успішної країни, яка б мала стабільно високу інфляцію.

«Чим вища інфляція, тим суттєвіші її коливання, а чим більше коливання – тим більша невизначеність з майбутнім, яка заважає приймати виважені рішення як бізнесу, так і громадянам.Втім, і нульова інфляція або навіть зворотній процес загального зниження цін (дефляція) зазвичай погано впливають на економіку. Це демотивує підприємців нарощувати виробництво та відкривати нові проєкти, бо завтра їх товари чи послуги можуть коштувати менше, ніж сьогодні, що погано позначається на рівні зарплат та безробітті. Водночас споживачі займають вичікувальну позицію і знижують витрати, що ще більше погіршує економічну активність», – наголосили в регуляторі.

Нацбанк вважає, що «ідеальний» рівень інфляції має бути «на певній відстані від двознакових значень, але й не надто близько до нуля».

«В розвинутих країнах інфляційні цілі зазвичай становлять близько 2%. У країн, що розвиваються, вони дещо вищі, адже треба більше стимулювати економіку, щоб наздоганяти розвинуті країни. Це зазвичай 3-5%. Тож НБУ має порівняно високу ціль інфляції, підвищувати яку немає сенсу», – йдеться у повідомленні.

За даними Держстату у липні 2020 року споживчі ціни в Україні знизились на 0,6% після зростання на 0,2% у червні, у річному вимірі інфляція за підсумками липня залишилась на рівні 2,4%.

Petro

Recent Posts

Стоcується вcіх, xто відкладав дoлари або євpо. Чoму мoжуть оштpафувати у 2024 pоці

Через держкордон в Україні вільно можна перевозити не більше 10 тисяч євро. Більші суми потрібно…

1 годину ago

Торгівля людьми: жінок відправляли у рабство до сусідньої країни

Зловмисниця підшукувала жертв серед жінок з уразливим станом та з низьким соціальним рівнем життя. В…

3 години ago

З третього поверху військового ліцею вистрибнув восьмикласник

У неділю, 28 квітня, з вікна третього поверху військового ліцею імені Героїв Крут у Львові…

6 години ago

Частині українців призупини виплату пенсій: що сталося

Багато вимушених переселенців, що отримали цей статус до 2022 року, продовжують ігнорувати вимогу Пенсійного фонду…

7 години ago

На Заході України сталася ДТП з військовими, один з них загинув

У дорожньо-транспортній пригоді між селами Річиця та Підгір’я на Волині загинув військовослужбовець. Двох його пасажирів-військових…

9 години ago

Виплату пенсій закінчено – все: у Кабміні звернулися до людей з важливим попередженням

Що потрібно знати У ПФУ розповіли про фінансування пенсій за квітень У Пенсійному фонді України…

20 години ago