Протягом останніх кількох місяців було проведено вивчення ряду препаратів для лікування COVID-19 без встановленої безпеки або даних, що підтверджують ці твердження. Однак деякі з цих недоведених методів лікування можуть мати основні генетичні причини неефективності та наслідком летальних випадків, як це виявляється при гідроксихлорохіні.
Факультет фармацевтичного коледжу Університету Міннесоти Памала Якобсон і Мелані Нікол, а також співробітник дитячої гематології / онкології Такуто Такахасі нещодавно опублікували рецензоване дослідження в Nature Genomic Medicine про те, як індивідуалізація за допомогою фармакогеноміки – дослідження про те, як гени впливають на реакцію людини на ліки – може підвищити ефективність та безпеку цих препаратів.
“Застосування фармакогеномічних тестів може допомогти усунути летальну гіперчутливість для пацієнтів, яким призначають певні препарати”, – сказав Якобсон. “Ми задали питання, чи підбір препаратів від COVID-19 або дози з використанням генетичної інформації людини може підвищити ефективність або безпеку”.
“Одна з найбільших історій успіху використання фармакогеноміки полягає в лікуванні ВІЛ-інфекцю абакавіром”, – сказала Ніколь. “Що є стандартним тестом для потенційного лікування тих хто живе з ВІЛ і практично усунуло смертельну гіперчутливість, пов’язану з цим препаратом”.
Дослідження вивчало різноманітну літературу щодо лікарських засобів для лікування COVID-19, включаючи гідроксихлорохін, засоби, що відновлюють, тоцилізумаб та стероїди, на PubMed. Дослідники виявили, що:
“Хоча ми не знайшли прямих доказів, що підтверджують використання фармакогеномічного тестування на COVID-19, ми виявили багато дієвих генетичних маркерів, які можуть обіцяти поліпшення ефективності та безпеки”, – сказав Якобсон. “Перш ніж можна буде рекомендувати регулярне тестування, необхідні клінічні дослідження у пацієнтів з COVID-19”.
Атмосферний фронт приніс в Україну потепління та погоду без опадів. Синоптики пояснили, чи варто хоч…
Стало відомо про загибель 20-річної української моделі. Про це повідомляють у телеграм-каналах. Марія Ковальчук зникла…
Літо розпочнеться у травні Літня погода в Україні може прийти раніше, ніж зазвичай, а стійке…
Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається…
Перевищення швидкості може коштувати українцям суму до 1700 грн Правила дорожнього руху в Україні 2025…
У столиці помер 12-річний хлопець Назар, якого вдарило струмом на даху електрички. 12-річний Назар боровся…