Замість «бебі-боксу», батькам виплатять по п’ять тисяч гривень, які можна буде використовувати виключно на покупку товарів для новонародженого.
З 1 вересня стартує пілотний проект з монетизації “пакета малюка”. Відтепер в пологових будинках замість «бебі-боксу», батькам новонароджених будуть виплачувати по 5 тисяч гривень, в відповідно до постанови Кабміну від 29 липня.
Гроші можна буде отримати на рахунок «ПриватБанку», а використовувати виключно на покупку товарів для малюка. Зараз ведуться переговори про те, щоб співробітник банку приїжджав безпосередньо в пологовий будинок і видавав мамі вже активовану картку.
Перераховані гроші можна використовувати протягом року виключно на товари для дітей. Купити їх можна буде в мережі магазинів і аптек, які уклали публічні договори про реалізацію пілотного проекту “Монетизація одноразової натуральної допомоги” пакет малюка “з Мінсоцполітики.
Як повідомили у відомстві, щоб отримати компенсацію, потрібно відкрити рахунок в “Приватбанку”, звернутися до місцевого відділу з питань соціального захисту, виконавчий орган сільської, селищної або міської територіальної громади, надавши копію свідоцтва про народження дитини; копію паспорта та ідентифікаційного номера; а також довідку з пологового будинку про те, що дитині не видавали бебі-бокс (для дітей, що народилися в 2020 році). У осіб зі статусом біженця або осіб, які отримали притулок в Україні, опікунів та прийомних батьків можуть запросити додаткові документи.
Протягом п’яти днів органи соцзахисту перевіряють інформацію. При позитивному рішенні гроші переводяться протягом одного дня.
Батьки, які в цьому році не отримали бебі-бокс, можуть звернутися за грошовою компенсацією протягом року після народження дитини.
Грошова компенсація не виплачується у разі відмови від новонародженої дитини, відбування матір’ю покарання в місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань, смерті новонародженої дитини в пологовому будинку, а також отримання натуральної допомоги “пакет малюка”.
Відзначимо, рішення скасувати видачу бебі-боксовв замінивши їх на матеріальну виплату в розмірі 5 тисяч гривень, яку батьки можуть отримати протягом першого року життя дитини, Кабмін прийняв 29 липня. Після того, як ЮНІСЕФ закликав уряд повернути програму для новонароджених, в Кабміні заявили про те, що рішення про монетизацію “пакета малюка” не остаточне.
З 1 вересня уряд запускає пілотний проект з монетизації «пакунків малюка», який буде діяти протягом 2020-2021 років. Ця новина викликала в суспільстві великий резонанс. Хтось таке нововведення підтримує, хтось висловлюється категорично проти. Про мотивацію, ризики експериментального проекту, а також про доцільність бебі-боксів, в тому вигляді, як вони були введені в Україні, – в статті редактора розділу «Соціум» Алли Котляр « Бебі-бокси Пандори-3 ».
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…