Україна

В Україні вводиться податок на собак та котів!

У липні 2020 року група з 27 народних депутатів зареєстрували у ВРУ законопроект №3796 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідального поводження з домашніми та дикими тваринами, які утримуються у неволі». І все б нічого, якби не корупція.

Законопроєкт №3796 значно розширює перелік тварин, які підлягають обов’язковій ідентифікації та реєстрації. Якщо зараз до такого переліку входять лише сільськогосподарські тварини – велика рогата худоба, коні, свині, вівці та кози, то у разі прийняття законопроєкту № 3796, обов’язковій ідентифікації та реєстрації підлягатимуть також і домашні, дикі, безпритульні (бездоглядні) та лабораторні тварини.

Конкретні переліки таких тварин має затвердити Кабмін і у такий перелік мають увійти ваші улюблені котики, песики, хом’ячки та папуги.

Законопроект передбачає зміну порядку ідентифікації та реєстрації тварин, згідно з яким інформація про ідентифікованих тварин зможе вноситись до Єдиного державного реєстру тварин лише “агентами з ідентифікації тварин” та лише за допомогою “авторизованих баз даних тварин”.

Тобто, через приватних посередників, які не будуть займатись такою діяльністю безкоштовно, та за обов’язку реєстрацію вам потрібно буде заплатити гроші. Навіщо впроваджувати у діючу сьогодні систему ідентифікації та реєстрації тварин низку посередників? Законопроект на це питання не відповідає.

(Ми, звичайно знаємо навіщо. Щоб створити чергову приватну “фірму-прокладку”, як це було із незалежними грошовими експертизами нерухомого майна.)

Автори законопроєкту № 3796 стверджують, що його прийняття не потребуватиме додаткових витрат з держбюджету. Експерти це заперечують. Адже ідентифікація та реєстрації тварин є платними процедурами, а Закон України “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин” передбачає обов’язкове відшкодування державою витрат власників тварин на їх ідентифікацію та реєстрацію.

Хто такі “агенти з ідентифікації” – також не визначено. Хто, у якому порядку та на яких умовах отримає такі повноваження – питання відкрите.

Один і єдиний шлях для внесення до Єдиного державного реєстру інформації про ідентифікованих тварин стане використання «авторизованих баз даних тварин». У законопроєкті зазначено, що порядок їх авторизації визначається Кабміном. Однак жодних принципів здійснення такої авторизації, зокрема, недопущення при цьому обмежень конкуренції, не визначено. (Хоча б декларативно б прописали, чи що).

Законопроект передбачає можливість прийняття адміністратором Єдиного державного реєстру рішень про тимчасове блокування або анулювання окремим суб’єктам доступу до Реєстру «у випадках, передбачених чинним законодавством». Однак, згідно з чинним законодавством, інформація з Реєстру тварин є відкритою, та будь-яких підстав для обмеження доступу до нього не передбачено.

Petro

Recent Posts

“Ніхто в Україні не готувався до такої зміни температури, мороз вдарить у цих областях”: де буде дощ і потужна злива?

Атмосферний фронт приніс в Україну потепління та погоду без опадів. Синоптики пояснили, чи варто хоч…

2 тижні ago

У Дубаї загинула 20-річна українська модель (ФОТО)

Стало відомо про загибель 20-річної української моделі. Про це повідомляють у телеграм-каналах. Марія Ковальчук зникла…

2 тижні ago

Шквали, зливи і аномальна спека: весна та літо здивують погодою

Літо розпочнеться у травні Літня погода в Україні може прийти раніше, ніж зазвичай, а стійке…

2 тижні ago

“Істерія! Кого залишать на мирній території від ТЦК з 1 квітня в Україні?”

Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається…

2 тижні ago

Штрафи за перевищення швидкості: водіям озвучили суми на 2025 рік

Перевищення швидкості може коштувати українцям суму до 1700 грн Правила дорожнього руху в Україні 2025…

2 тижні ago

Помер хлопець, якого вдарило струмом на даху електрички

У столиці помер 12-річний хлопець Назар, якого вдарило струмом на даху електрички. 12-річний Назар боровся…

2 тижні ago