Фонд надаватиме допомогу компаніям, які потрапили під американські санкції
Уряд Китаю заявив про створення фонду внутрішнього заміщення для підтримки економіки і розробки нових технологій у відповідь на санкційний тиск США. Фонд з капіталом в $731 млрд буде підтримувати компанії, що потрапили під санкції США, а також фінансувати молоді стартапи, які розробляють 5G-технології, напівпровідники і нові системи штучного інтелекту, повідомляє HighTech Plus з посиланням на Reuters.
Фонд буде запущено до кінця 2020 року, а кінцева мета Китаю – виростити нових технологічних гігантів, які не потребуватимуть американських розробок чи ліцензій.
«Китай і США стали учасниками суперництва між двома великими державами, яке закінчиться тільки нокаутом. Це не просто торгова війна чи санкції. Це питання життя і смерті», – заявив голова фонду, колишній глава Huawei і засновник SMIC Чжанг Цзюнь.
Водночас Цзюнь вважає, що поточна криза – це нова можливість, яка призведе до поділу напрямків технологічного розвитку Китаю і США і створить умови формування самодостатніх китайських технокомпанія, які не залежатимуть ні від американських ліцензій, ні від американського обладнання. Робота фонду повинна призвести до того, що новий технологічний лідер з Китаю зможе обійтися без комплектуючих від таких провідних компаній, як Qualcomm, Intel та інших.
«Ми сподіваємося знайти наступний Huawei, наступний DJI або наступний BYD», – пояснює Цзюнь.
На даний момент під санкціями США знаходяться ключові компанії Китаю, включаючи Hikvision, DJI і Huawei. Остання постраждала більше за інших, оскільки спочатку Huawei втратила партнерські відносини з Google і Qualcomm, що призвело до втрати Google-сервісів, оновлень Android і процесорів Snapdragon, а тепер втрачає партнерів із Тайваню, Південної Кореї і Китаю – TSMC, Samsung, Realtek, Novatek, RichWave і багатьох інших.
Більш того, адміністрація Трампа заявила про підготовку нового пакету санкцій і оновлення «чорного списку», в який може увійти Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC), що базується в Шанхаї. Якщо компанія потрапить під санкції, Китай втратить найбільшого виробника напівпровідників, оскільки SMIC виробляє процесори, використовуючи ліцензоване ПЗ від американських розробників.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…