Медики розповіли, які наслідки може мати часте готування їжі у фользі
Лікарі розповіли, чим саме небезпечно приготування їжі в фользі і чим її замінити. Дослідники відзначають, що люди досить часто споживають алюміній – він міститься в сирі, солі, чай, спеції. Більш того, алюміній — третій за поширеністю в біосфері елемент. Але найбільше за раз людина вживає його з їжею, приготованою в фользі. Чим небезпечна фольга і як її замінити – читайте нижче.
Лікарі відзначають, що при високій температурі обробки, наприклад, коли в алюмінієвій фользі запікають продукти, запускається процес лігування — частинки алюмінію можуть переходити в їжу. Так, разом з готовим блюдом ви можете з’їсти від 1 до 2 мг алюмінію. А якщо до запікання до їжі додати лимонний сік або прянощі, металу у неї буде ще більше. Втім, мінімальна кількість алюмінію нешкідливо для організму. Але метал має властивість накопичуватися в організмі роками і вже потім відбиватися на здоров’я людини.
Так, за даними ВООЗ, безпечне споживання алюмінію для людини — близько 40 мг на кг маси тіла в день. Разом з перерахованими продуктами, людині нескладно використати і навіть перевищити цю дозу фольги за раз.
Чим шкідливий алюміній
Якщо алюміній потрапить в організм у вигляді якої-небудь розчинної солі, то зробить свою токсичну дію, головним чином на мозок, печінка та інші паренхіматозні органи. Найпоширеніші симптоми отруєння — біль у кістках, м’язова слабкість, судоми у м’язах, анемія, захворювання дихальної системи, порушення в роботі нервової системи. А для дітей споживання алюмінію загрожує затримкою росту і розвитку.
Які продукти можна готувати у фользі
Чим вище температура приготування страв у фользі або алюмінієвому посуді, тим більше токсинів метал виділяє. Найчастіше алюміній стає небезпечним при зіткненні з червоним м’ясом і домашньою птицею. Збільшується виділення алюмінію при додаванні сиру, лимона, спецій і солі. Медики настійно рекомендують відмовитися від приготування цих страв у фользі.
При цьому зберігати у фользі готову їжу в холодильнику можна: при низьких температурах попадання частинок алюмінію в їжу неможливо.
Як знизити споживання алюмінію
Також медики дали три простих ради по зниженню споживання алюмінію:
Выщелачивайте алюміній з предметів домашнього начиння перед їх застосуванням. Для цього в каструлях або мисках треба кип’ятити воду до тих пір, поки поверхня не стане матовою. У воді ж треба кип’ятити ложки та виделки.
Алюмінієву фольгу замініть на кулінарну папір.
Не зберігайте рідкі продукти і страви з високою кислотністю в посуді з алюмінію. Наприклад, якщо ви зварили компот в алюмінієвій каструлі, правильним буде перед зберіганням перелити його в графин.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…