Тимчасовий очільник Міносвіти зазначив, що навантаження педагога не повинне складатися з більш ніж 18 годин на тиждень.
Нині всі вчителі працюють в умовах збільшеного навантаження, адже окрім уроків в класі, матеріал необхідно пояснювати тій частині групі, яка навчається онлайн. До того ж педагог має встигнути зробити всі записи до журналу, перевірити завдання учнів, проконтролювати їхнє самопочуття, провітрити клас, і вдома знову підготуватися до наступного уроку. Освітяни нарікають, що з таким навантаженням та важкими умовами праці заробітна плата досі лишається низькою.
З початку вересня зарплата педагогів підвищилась майже на 6%, а в наступному році зросте на 30%. Про це розповів т.в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет в прямому ефірі “Сніданку 1+1”, відповідаючи на питання користувачів фейсбуку:
Ми не пішли на зняття будь-яких доплат і надбавок. І за престижність, і за вислугу років, зберегли їх усі. Але шляхом зміни першого тарифного розряду й збільшення витрат на оплат праці та освітньої субвенції, бюджет освіти буде збільшено майже на 33 млрд грн. Зарплата вихователя також залежатиме від тарифної сітки.
Так, на освіту у 2021 році з державного бюджету планують виділити 173,8 мільярда гривень, а на зарплати освітянам – 102,5 млрд грн освітньої субвенції.
Як зазначив Сергій Шкарлет, робочий час вчителя, якого було прийнятого на ставку, складається з виконання навчального навантаження (18 годин на тиждень):
Я можу на прикладі навчання своєї доньки сказати, що подвійне навантаження вчителя залежить від організації освітнього процесу, який запроваджений у школі. У закладі освіти, де навчається моя донька, один тиждень половина групи навчається офлайн, а інша онлайн. Потім вони міняються. І я, відверто скажу, я там подвійного навантаження не бачу.
Навантаженість педагогів має контролювати керівник і засновник закладу освіти, від яких залежить організація освітнього процесу в школі, зауважив очільник МОН. За його словами, навантаження педагога не повинне бути більше ніж 18 годин на тиждень:
Є чітке навантаження вчителя, за яке оплачується заробітна плата.
Також пан Шкарлет додав, що наступного року в новій освітній програмі щодо протидії COVID-19 закладено 1 млрд грн на забезпечення шкіл робочими місцями, обладнаними під дистанційну освіту.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…