Цікаво

Цікаві факти та дивовижна добірка з царства грибів

Гриби — це унікальні створіння природи, яких вчені досі не можуть віднести ні до рослин, ні до тварин. Крім того, що вони дуже смачні, вони також корисні в різних сферах життя людини. Наприклад, це медицина або переробка промислових відходів. Водночас вживання деяких видів грибів може бути небезпечним для організму людини.

Пропонуємо вашій увазі деякі цікаві факти про гриби, які ви могли не знати.

  • Гриби є дуже давніми організмами. Їх існування починається 400 мільонів років тому, задовго до появи динозаврів. Це найдавніші мешканці планети, які жили разом з гігантськими папоротями і, на відміну від останніх, які не подрібнилися, а видозмінилися і пристосувалися, зберегли свій вигляд до нинішніх часів.
  • У період росту тиск гриба досягає семи атмосфер (що дорівнює тиску в шинах самоскида-десятитонника). Тому, м’який капелюшок гриба може пробитися не тільки крізь асфальт і бетон, а й через більш тверді поверхні, такі як мармур і залізо.

  • У світі налічується приблизно 2 млн типів грибів. Проте, класифіковано всього 80 тисяч. На один різновид рослини припадає приблизно 6 різновидів грибів.

  • Найбільший гриб живе в штаті Орегон США, площа його грибниці становить приблизно 900 гектарів і важить він кілька сотень тонн.
  • 2500 $ за 1 кг грибів, це найдорожчий сорт грибів — трюфель.
  • Одним із найцікавіших грибів вважається «Плазмодій» річ у тому, що він вміє ходити. Швидкість, правда, невелика, усього приблизно 1 метр за кілька днів, але все ж… А живе він у середній смузі Росії.
  • Грибниця росте дуже повільно, приблизно 10–12 сантиметрів на рік.
  • Найперший у світі антибіотик (пеніцилін), був виведений із гриба.

  • Однак серед грибного різноманіття є такий, що вміє свистіти. Ні, не просто видавати шуми, що вловлюються приладами, а звуки чутні людським вухом. Цей диво-гриб називають «сигарою диявола».
  • У реакторі Чорнобильської АЕС у 2002 році були виявлені гриби, у таких умовах, вони відчували себе чудово. Ба більше, радіація їм була потрібна для того, щоби жити (як рослинам сонце). У складі цих грибів виявили меланін (аналог того, що захищає шкіру від ультрафіолету). Взагалі гриби дуже живучі й місця їх зростання можуть бути вельми екстремальними (космос, сірчана кислота, високий тиск).
  • Деякі види грибів мають властивість «розчинятися», тому їх необхідно з’їдати протягом декількох годин після збору.
  • Олені — практично єдиний вид тварин, який свій харчовий раціон «розбавляє» галюциногенними грибами.

  • Існує їстівний гриб, що росте в дикій природі, який за смаком нагадує м’ясо смаженої курки. Називається цей гриб «трутовик сірчано-жовтий» (Laetiporus sulphureus).
  • Гриби, при достатній кількості сонячного світла, виробляють вітамін Д – від цього залежить колір їх капелюшків. Тобто вони насправді засмагають.

  • Гриби – хижаки. Гриби живляться черв’яками, розставляючи на них пастки. Якщо черв’як торкнеться такої пастки, то прилипає до неї і тут же виявляється обплутаним нитками грибниці. Врятуватися немає жодних шансів. Спори грибів можуть проростати всередину живих істот. При цьому людина захворює, а гусениця і зовсім гине. Гриб же при цьому тільки розвивається.

  • За різними оцінками вчених відомо приблизно від 68 до 71 різновидів люмінесцентних грибів. Три чверті вивчених на сьогодні грибів-світлячків належать до роду Mycena. Ця група грибів живе завдяки розкладанню органічних речовин.

Petro

Recent Posts

Вдома не засиджуйтесь: погода порадує теплом та сонечком – прогноз Діденко

Погода наприкінці квітня нарешті порадує всіх Багато українців нарешті зможуть порадіти сонцю та теплим дням…

1 годину ago

Хто може отримати відстрочку з 1 травня: правила нового законопроекту

Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10449, який набуде чинності з 18 травня. За новими правилами відстрочку…

11 години ago

Життя водіям серйозно спростять: Рада готує революцію у розмитненні авто – чого чекати

В Україні прийнято законопроект №10380, який пропонує революційні зміни у процесі розмитнення автомобілів. Відповідно до…

12 години ago

Машини вже почали конфіскувати назавжди: українці вже випробували нові правила

У водіїв вже вилучають авто У Польщі з 14 березня 2024 року почали діяти правила,…

16 години ago

Кінець війни в Україні: залишилося два дні – стартують мирні переговори, подробиці

Чого від них чекати За три дні розпочнуться мирні переговори щодо припинення війни росії проти…

17 години ago

МОН назвало дату літніх канікул у школярів в Україні

Міністерство освіти України подовжило навчальний рік у школах на один місяць. Літні канікули розпочнуться з…

18 години ago