Не ігнорувати доступні засоби захисту від коронавірусу закликають у Всесвітній організації охорони здоров’я.
Так у ВООЗ реагують на втішні новини про ефективність вакцини, розробленої американською та німецькою компаніями. Кількість інфікованих у багатьох країнах світу продовжує зростати, як і кількість шпиталізованих. Проте кілька країн Європи уже бачать ознаки того, що ситуація стабілізується.
І якщо приріст і є, то він принаймні не такий стрімкий, як був іще кілька тижнів тому. Розлогіше розповість кореспондентка “5 каналу” Нонна Стефанова.
Протест медиків під однією з урядових установ Бельгії. Учасники розбризкують піну на вході до будівлі. Хочуть привернути увагу до своєї праці. Вимагають збільшення зарплат, додаткових вихідних і більшої поваги до нелегкої праці медика.
“Вони оголосили про допомогу тим, хто зазнав утрат від карантину, це 8 мільйонів євро. Але ми вимагаємо 130 мільйонів. Щоб працівники неприбуткових організацій мали гідні умови праці”, – каже Марина Кунзі, представниця профспілки.
Бельгія – одна з держав ЄС, де рівень інфікувань зростав найстрімкіше. Після посилення карантину він почав сповільнюватися.
“Загалом нових інфікувань COVID-19 стає менше. Так само і кількість шпиталізацій. У реанімаціях максимально допустима кількість людей. Кількість померлих зростає, утім, повільніше, ніж раніше”, – каже Ів ван Летем, представник Кризового центру з подолання коронавірусу.
Не скрізь у Європі фіксують позитивну динаміку. Але ситуацію називають принаймні стабільною. Зокрема, в Іспанії. Там друга найбільша кількість інфікованих у Західній Європі. Загального карантину Іспанія не запроваджувала – надала такі повноваження окремим регіонам. І вони не забарилися із посиленням заходів безпеки. Суворі карантинні норми діють і у Франції. Їх продовжили ще на два тижні, щоб зафіксувати позитивну динаміку. І дати людям можливість відзначити зимові свята.
“Наша мета – послабити карантин на Різдво, щоб французи могли провести канікули з родинами”, – розповідає Жан Кастекс, прем’єр-міністр Франції.
Лідером за кількістю інфікованих і померлих від коронавірусу залишаються Сполучені Штати. Понад 10 мільйонів 880 тисяч хворих і понад 248 тисяч смертей. З них 10 тисяч лише у штаті Масачусестс. У густонаселеній Каліфорнії кількість інфікованих досягла мільйона.
“Ми повинні подвоїти наші зусилля, щоб зменшити передавання вірусу. А це означає носити маски, зберігати соціальну дистанцію, уникати натовпів у приміщенні і мити руки”, – каже Джордж Рутерфорд, епідеміолог.
Новина, що вселила надію в увесь цивілізований світ – позитивний результат клінічних досліджень вакцини проти коронавірусу. Понад 90 відсотків ефективності показало щеплення, над яким працюють німецька та американська компанії “Пфайзер” і “БіонТек”. Але поки вакцина буде повністю затверджена, і поки не відбудеться імунізація бодай 70 відсотків населення планети, не можна ігнорувати інші засоби безпеки, закликають у ВООЗ.
“Немає сумніву, що вакцина – ключовий інструмент для контролю над пандемією. Попередні результати клінічних випробувань дуже обнадійливі. І ніколи в історії розробки вакцини не мали такого швидкого прогресу. Ми маємо переконатися, що з такою самою швидкістю всі країни світу скористаються цим науковим досягненням. Але попереду ще довга дорога. Світ не може класти усі яйця в один кошик та ігнорувати інші доступні нам засоби”, – говорить Тедрос Адганом Гебреєсус, голова ВООЗ.
Усі держави, що запровадили суворий карантин, закликають людей не ігнорувати ці норми. За їх виконанням стежить поліція, запроваджують дедалі більші штрафи. Наприклад, за неправильне носіння маски. Люди ж вимагають від влади не лише контролювати, а й самим дотримуватися даних обіцянок. І найперше допомогти підприємствам і тим, хто втратив роботу, пережити економічні наслідки локдауну.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…