Події

Вартість державних запозичень зростає четвертий місяць поспіль – Данилишин

Це позначається на уповільненні темпів залучення коштів для фінансування держбюджету

Вартість державних запозичень зростає з липня 2020 року, що уповільнює темпи залучення коштів для фінансування держбюджету. Про це голова ради Національного банку Богдан Данилишин написав на своїй сторінці у фейсбуці.

«Після досягнення мінімальних значень у липні 2020 року вартість державних запозичень зростає четвертий місяць поспіль, що позначається на уповільненні темпів залучення коштів для фінансування Державного бюджету України, зважаючи на несхильність Міністерства фінансів до суттєвого підвищення ставок за ОВДП», – написав Данилишин.

За його словами, у листопаді до держбюджету залучено лише 7,9 млрд гривень, у тому числі 374 млн гривень на останньому аукціоні 17 листопада 2020 року. Це свідчить, наголошує голова ради НБУ, про складність подальшого утримування ставок на поточному рівні.
Він також відзначає, що дохідність операцій з ОВДП на вторинному ринку перевищує вартість розміщень на первинних аукціонах Мінфіну на 0,5-1,0 в. п., що посилює тиск на доходність та звужує простір для проведення міністерством операцій з первинного розміщення ОВДП.

«Негативний вплив на обсяг ліквідності на вторинному ринку здійснює також вихід нерезидентів з ОВДП, частка яких скоротилася до 8,5% від загального обсягу ОВДП в обігу порівняно з 14,2% на початок року (скорочення на 41,2 млрд гривень)», – констатував Данилишин.

Зважаючи на уповільнення темпів залучення коштів на внутрішньому ринку та обмежений доступ до міжнародних ринків капіталу через невизначеність, пов’язану зі співробітництвом з МВФ, виконання плану запозичень до кінця поточного року без суттєвого підвищення вартості державних запозичень є вкрай ускладненим, наголошує Данилишин.
Він впевнений, що у період надзвичайних ситуацій або системних негативних явищ в економіці доцільним є застосування Національним банком ширшого інструментарію впливу на економічну активність, включно з можливістю сприяння ним розширенню фіскальних можливостей уряду за допомогою операцій з державними цінними паперами.

«Активна участь центрального банку на ринку ОВДП дозволить зменшити «ефект витіснення», за якого уряд вимушений підвищувати ставки за своїми запозиченнями з метою фінансування видатків»,- підкреслив голова ради НБУ.

Petro

Recent Posts

Магнітні бурі, прогноз на три дні: чого очікувати від сонячної активності 16-18 травня

Найближчим часом сонячна активність знизиться. Прогноз сонячної та геомагнітної активності на 16-18 травня 2024 року…

2 години ago

Чи можуть призвати чоловіка у декретній відпустці?

Цивільний чоловік, який іде у декретну відпустку з догляду за дитиною, не може мати права…

4 години ago

Почнуть садити ухилянтів: коли здеруть усі на штрафи – нардеп проговорився про те, що недомовляли

Почалося Законодавча пропозиція, висунута членом комітету Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки Олександром…

7 години ago

Як оновити свої дані та не загриміти у ТЦК: у ЦНАПі дали інструкцію

Знадобиться З 18 травня набирає чинності закон про мобілізацію, який наказує військовозобов'язаним громадянам оновити свої…

8 години ago

В Україну мчить нестерпна спека, попереджають про температурні аномалії

На рубежі травня та червня в Україні очікується потепління. Температура може піднятися на 1-2 градуси…

10 години ago

Настав час нервувати і тим, у кого бронь: у Міноборони зробили раптову заяву

Подробиці Явки у ТЦК не уникнути навіть із наявністю броні від мобілізації Вже з 18…

20 години ago