У Львові лікарі лікарні швидкої медичної допомоги врятували від ускладнень після коронавірусу вагітну шостою дитиною жінку, дружину священника. Вона перебувала в критичному стані з ураженими на 90% легенями. Однак лікарі зробили справжнє диво: новонароджена дівчинка житиме, хоч і була в тяжкому стані. Мама теж знову може самостійно дихати.
Детальніше про це читайте в матеріалі OBOZREVATEL.
Лікувалася вдома, поки не стало гірше
37-річна Катерина Терлецька з Львівської області, дружина священника й викладача католицького університету Львова Петра Терлецького, захворіла на коронавірус ще 14 листопада. Жінка чекала дитину, шосту в їхній родині.
Приблизно тиждень мама лікувалася вдома під наглядом сімейного лікаря. Але коли її стан почав погіршуватися, а ПЛР-тест на COVID-19 виявився позитивним, Катерину госпіталізували в пологовий будинок №1.
Сім’я Петра і Катерини Терлецьких
Її чоловік 6 грудня повідомив, що в Катерини вражені 90% легень, а також попросив молитися за здоров’я і порятунок дружини й дитини. Сотні знайомих і незнайомих людей писали в мережі, що моляться за них.
Шансів на порятунок – 1 із 10
Однак ситуація погіршувалася не просто щодня, а щохвилини. У жінки були тотально вражені легені, розвинувся важкий респіраторний дистрес, тромбоемболія. Усе говорило про те, що в організмі наростає киснева недостатність, яка шкодить як матері, так і дитині.
Тоді лікарі ухвалили рішення проводити кесарів розтин. Катерину перевезли до Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Шанси на порятунок оцінювалися 90 на 10, не на користь мами й дитини.
Друзі і чоловік просили молитися за Катерину з донькою
“Коли йшли на операцію, то оцінювали шанси навіть не 50 на 50, а 90 на 10. Але ми мали врятувати хоч когось із них. Їй проводили операцію майже за критичних показників, у неї була тотальна гіпоксія, усе робилося реанімаційними заходами. Дівчинка народилася вагою всього 1230 грамів на 29-му тижні вагітності. За шкалою Апгар, у неї були найнижчі показники. Але кваліфікована бригада лікарів-реаніматологів фактично реанімувала дитину, її відразу інтубували й перевели на штучну вентиляцію легенів. Зокрема, дівчинка мала коронавірус, її легені теж були серйозно вражені”, – згадує ті дні завідувачка відділення інтенсивної терапії Львівської лікарні швидкої допомоги Наталія Матолінець.
Тепер Катерина дихає самостійно
Лікар каже, що медики з Божою поміччю зуміли врятувати і матір, і дитину. “Тут справді є якесь диво. Шансів було дуже мало. Але ми розуміли, що вдома її чекають ще п’ятеро дітей і чоловік-священник. До того ж треба було розділити маму й дитину, тому що вагітність забирала дуже багато сил у неї, а порізно лікувати їх простіше”, – розповідає OBOZREVATEL Матолінець.
А вже через тиждень після кесаревого Катерина написала записку своєму чоловікові: “Я вас люблю, усе буде добре”.
Допоміг досвід і сучасне обладнання
Новонароджена Даша перебувала в стабільно важкому стані, але лікарі вже дають їй шанси на життя. А мама почала одужувати. Дев’ятнадцятого грудня, у День святого Миколая, Катерину вперше від’єднали від штучної вентиляції легень. А зараз жінка вже самостійно дихає і не є киснезалежною. Незабаром вона зможе повернутися додому. Звичайно, їй буде потрібна тривала реабілітація і вона перебуватиме вдома під наглядом лікарів.
Львівські медики врятували вагітну 6-ю дитиною жінку з “убитими” на 90% легенями. Ексклюзив
Наталія Матолінець каже, що за рік пандемії COVID-19 це п’ята вагітна жінка, яка в такому важкому стані потрапила до них у лікарню. “До нас доправляють їх уже з пологових будинків у важкому стані. На жаль, до цього був один летальний випадок. Тоді тромб перекрив легеневу артерію, і ми вже нічого не могли зробити.
Але випадок із цією жінкою найскладніший. Перемогти хворобу допоміг нам накопичений досвід. Ми вже знали, що краще зробити, а чого робити не варто. До того ж ми змогли використовувати в лікуванні новітнє обладнання, яке з’явилося в нас зовсім недавно. Це апарат, який визначає насичення киснем мозкових тканин – церебральна і артеріальна оксиметрія. За цими показниками ми вже могли контролювати й коригувати показники штучної вентиляції легенів. Також було використано сучасний апарат штучної вентиляції інтелектуального рівня. Він сам регулює вентиляцію, щоб не нашкодити й так ураженим легеням. І нам вдалося майже неможливе. За три тижні витягнути пацієнта з легенями, які вже не мали живого місця”, – розповідає Матолінець.
Отець Петро Терлецький тільки раз міг поглянути на свою новонароджену дочку, коли її хрестили. Зараз він і всі п’ятеро їхніх дітей із нетерпінням чекають зустрічі з маленькою Дашенькою. А лікарі роблять фото малятка й надсилають їм, заспокоюючи, що все під контролем.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…