В Україні багато людей користуються соціальними мережами й стають приманкою для шахраїв.
Інтернет-злодії зламують сторінки та крадуть номери телефонів, фотографії й навіть документи. Це загрожує серйозними проблемами, про які власник даних дізнається значно пізніше.
Як не стати жертвою інтернет-шахрая і не потрапити на гачок до злодіїв, розповіли фахівці у програмі “Сніданок 1+1”.
Лікар-ендокринолог і дієтолог Наталія Самойленко розповіла, що дізналася про крадіжку робочого облікового запису шахраями через смс-повідомлення. Їй запропонували повернути доступ до сторінки, але за 13 тисяч гривень. Самойленко негайно звернулася в кіберполіцію і через кілька годин змогла відновити доступ до сторінки.
Варто зазначити, що шахраї часто вимагають гроші не у власника сторінки, а у його друзів. Вони пишуть від імені автора сторінки та розповідають жалісливу історію про біду, і просять допомогти грошима. Як зазначає експерт з кібербезпеки Руслан Болгов, зараз мережа кишить такими повідомленнями. Він додав, що набагато легше забезпечити себе від крадіжки, ніж потім розбиратися з інтернет-шахраями.
“По-перше, словосполучення двоетапна аутентифікація — це просто подвійний захист. Користувач встановлює двоетапну перевірку. Коли ви заходите на свою сторінку певного пристрою, то вам просто треба буде додатково ввести певний пароль. Чи це буде підтвердження через смс-повідомлення на ваш особистий телефон, або на ваш поштовий ящик”, – пояснив фахівець.
Пароль для сторінок має бути складний, з використанням цифр, букв верхнього і нижнього реєстру. Для різних акаунтів він повинен бути різний і в ньому не повинно бути особистої інформації.
“Також ви можете знайти довірених осіб у соціальній мережі та встановити безпечне посилання на них. Якщо вашу сторінку зламають, ці люди зможуть підтвердити службі безпеки даної мережі, що дійсно це ви. А сторінкою володіють інші люди”, – зазначив Болгов.
Ще один спосіб убезпечити себе – це прив’язати свій номер телефону до паспорту, оскільки шахраї часто купують потрібний їм номер, щоб заволодіти даними. Також не варто завантажувати та реєструватися в сумнівних програмах, і не вводити на таких сайтах своїх дані в графі про згоду на використання та обробку персональних даних.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…