Політика

Більш ніж половина місцевих молодих депутатів в Україні – родичі політиків. Інфографіка

На місцевих виборах 2020 року в Україні близько 60% (30 із 49) молодих депутатів виявилися родичами політиків або чиновників.

Про це йдеться в матеріалі руху “Чесно”. Всього було обрано майже 50 депутатів у віці від 18 до 21 року (щоб подивитися інфографіку, доскрольте сторінку до кінця).

Зазначається, що здебільшого політичній кар’єрі сина або дочки сприяв батько – 22 випадки з 30 – і шість разів у цьому допомагала мати. В інших випадках впливовим виявився дядько.

Також наголошується, що родичі ще шести кандидатів не мають досвіду балотування, однак вони є або були місцевими чиновниками.

Із 30 депутатів, у яких є впливові родичі, 24 отримали з першого по третє місце в списках партій. Ще один кандидат очолював єдиний список своєї партії.

“Серед інших депутатів у трьох не було прохідного місця в округах, але отримали мандат за рахунок того, що були в перших п’ятірках єдиного списку своїх партій. Так тільки двоє з 30 молодих родичів політиків і чиновників перемогли на виборах завдяки конкурентній боротьбі у своєму окрузі. Решта отримали від партій місця в списках, що фактично гарантували їм мандат. Можна припустити, що без сприяння своїх родичів більшість кандидатів не отримала б виграшних місць у списках партії. Ба більше, на користь цієї групи кандидатів грало впізнаване в окрузі прізвище”, – підкреслили в русі.

Всього під час виборів до районних, міських та обласних рад обрали 49 депутатів у віці від 18 до 21 року. Третину з них завела партія “Слуга народу”.

Депутатів молодших за 21 рік обирали майже в усіх регіонах країни, але близько третини отримали мандати в місцевих радах Львівської та Київської областей.

“Депутати місцевих рад розподіляють бюджетні кошти і непоновлювані ресурси громади – землю, ліси і заплави. Саме тому для політиків, які вже перейшли на рівень народних депутатів або виросли у місцевому самоврядуванні, контроль над розподілом ресурсів у місцевих радах може стати стратегічним пріоритетом”, – підкреслили в “Чесно”.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у січні 2021 року в Борисполі і Броварах Київської області, а також в Новгород-Сіверському Чернігівської області 17 січня відбулися повторні вибори мерів.

Nadvirnyanska

Recent Posts

“Водії не чекали таких радикальних заходів від ТЦК, автомобілі масово перевірятимуть”: мобілізація, повістки і покарання

У Хмельницькій області співробітникам Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на період дії режиму воєнного…

2 години ago

У ухилянтів око засмикалося: Зеленський підписав фатальний закон, можна позбутися і грошей, і авто, і всього майна

Подробиці Тепер ухилянтам виписуватимуть величезні штрафи Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким підвищуються штрафи…

3 години ago

Чехія запускає програму повернення українців додому: чи є зв’язок з мобілізацією

Проєкт пілотний Міністерство внутрішніх справ Чехії запустить пілотний проєкт, покликаний сприяти добровільному поверненню громадян України…

5 години ago

Електронний кабінет призовника запрацює вже сьогодні: в Міноборони розповіли деталі

Електронний кабінет, в якому чоловіки призовного віку можуть оновити дані, має запрацювати з 18 травня.…

15 години ago

Довідка про несудимість: у МВС зробили екстрене попередження для чоловіків

Подробиці У центрах МВС виникли затримки з опрацюванням запитів громадян У зв'язку з поширенням інформації…

17 години ago

Двох працівників ТЦК за писали при справі отримання хабаря

На Волині поліція викрила групу осіб, які за три тисячі доларів обіцяли не притягувати до…

19 години ago