Технології

Челенджі у ТікТок чи «групи смерті»? Прокурори шукають причини сплеску самогубств серед дітей

Причиною зростання кількості самогубств називають активізацію «груп смерті» на кшталт «Синього кита»

В Україні почастішали випадки самогубств серед підлітків. 2021 рік почався із 18 самогубств та спроб їх вчинення. Вік дітей, які накладають на себе руки – від 10 до 16 років. Про це розповіла начальниця департаменту захисту дітей та протидії насильству Офісу генпрокурора Юлія Усенко в Facebook.
Причиною зростання кількості самогубств деякі джерела називають активізацію, так званих, «груп смерті», на кшталт «Синього кита».

«І в кожному окремому випадку важлива робота підрозділів кіберполіції по виявленню таких небезпечних контентів, вжиття заходів до їх блокування. За даним кіберполіції, ними постійно здійснюється моніторинг таких каналів, але на жаль, жодної інформації щодо їх офіційного встановлення чи блокування немає», – повідомила вона.

Усенко також прокоментувала трагедію, яка сталась 16 лютого у Боярці, де дві дівчини отруїлися «Дротаверином», що призвів до смерті однієї з них. Співробітниця Офісу генпрокурора стверджує, що дівчата не мали суїцидальних нахилів та проблем у родині. Отже, ювенальні прокурори закликають до реагування на ситуацію на державному рівні.

«Близько місяця школярка, що вижила, побачила в соціальний мережі ТікТок відеозапис, де на чорному екрані було речення: «Випий 40 таблеток «Нош-пи» та побачиш, що буде». Ось результат – дитина 13 років загинула!», – написала прокурорка.

Наразі слідчими відпрацьовуються версії негативного впливу Інтернету, схиляння до самогубства, відносин з родиною та однолітками, законність продажу ліків дітям.

«Але дівчата не були схильні до самогубства, проблем у сім‘ї та з однолітками не мали. І цей приклад ще раз наголошує на пріоритетності таких справ, які в більшості сприймаються як нещасні випадки, а насправді криють в собі багато проблем, з якими наші діти стикаються в повсякденному житті», – наголошує Усенко.

«Вбачаємо, що на державному рівні необхідно вживати заходів, що знівелюють вплив ігор, відео, чатів та інших зовнішніх чинників на дітей, сприятимуть їх здоровому психологічному розвитку та готовності до дорослого життя», – резюмувала прокурор.

Nadvirnyanska

Recent Posts

А тепер доведеться сидіти без грошей: українцям у Польщі приготували неприємний сюрприз

Українці у Польщі зіткнуться із труднощами. Польща планує впровадити нову систему контролю за перебуванням українців…

2 години ago

ТЦКашники задули маршрутку газом та перевантажили “ухилянтів” кулаками в бусик – відео

Це просто жесть Військкоми продовжують кошмарити чоловіків у громадському транспорті Співробітники ТЦК продовжують "полювання" за…

4 години ago

Що cтало пpичиною смерті 5-pічного хлoпчика після видалення зyбів: розкрито шокуючі подpобиці

Лікарі клініки, які видаляли хлопчику молочні зуби під загальним наркозом, не мали спеціального сертифікату на…

6 години ago

Можна буде отримати тепловий удар: в Україну йде спека під +30 градусів

Українців попередили. Повідомляється, що на Україну ось-ось чекає сплеск літньої спеки, а температура в деяких…

8 години ago

Це знущання: таку пенсію тепер призначать майже кожному українцю

На такі гроші важко вижити В Україні система пенсійних виплат викликає чимало обговорень та критики.…

11 години ago

Українських водіїв внесуть до Реєстру військовозобов’язаних: чого чекати з червня 2024 року

Уже в червні 2024 року в Україні офіційно розпочне роботу Реєстр військовозобов'язаних під назвою "Оберіг".…

12 години ago