Переведення годинників на літній час у ніч з 27 на 28 березня може стати останнім переведенням годинників в історії України. Уже 3 березня Верховна Рада розгляне проєкти законів про скасування переходу на зимовий та літній час.
Про це йдеться на сайті парламенту.
Отже. Чому нардепи хочуть відмінити переведення годинників? Перша причина – протидія агресії з боку Росії.
Як говориться у пояснювальній записці законопроєкту №4201, дана ініціатива політиків спрямована “не тільки на вирішення питань щодо визначення правових засад обчислення часу в Україні, а й покликаа забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України”.
Річ у тім, що на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора – Російської Федерації. Тому встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу, за твердженням парламентарів, “дозволить зміцнити й безпекові позиції України та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій”.
А ще – зміцнення здоров’я українців.
Так. Законопроєкт спрямований на захист здоров’я населення, оскільки на думку більшості науковців та лікарів, зазначений порядок обчислення часу в частині щорічного переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад викликає значне погіршення стану здоров’я людей в період адаптації до “літнього” та “зимового” часу.
Такий “сезонний часовий стрибок” призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативним чином відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному.
Зокрема, кажуть науковці, після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб.
Окрім того, вчені й лікарі пов’язують зміни часу із захворюваннями серцево-судинної або імунної систем, оскільки вони переривають біологічні цикли.
Також доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню.
Але і це ще не все. На думку парламентарів, відміна переведення годинника сприятиме євроінтеграційним прагненням України.
Адже хоча щорічний перехід на літній час і повернення на поясний застосовується зараз приблизно в 60 країнах, все ж близько 140 країн або ніколи не користувалися сезонним часом, або відмовилися від такої практики. Наприклад, у 2019 році Європейський парламент також підтримав ідею скасувати сезонне переведення годинника з 2021 року.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…