Вже з 1 липня 2021 року в Україні відкривається ринок землі. У зв’язку з цим у громадян виникає багато запитань щодо того, як буде здійснюватися продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення.
У Центрі з надання безоплатної правової допомоги акцентують на основних моментах, на які варто звернути увагу українцям. Відповідна інформація розміщена на сайті Центру, пише Obozrevatel.
Як говориться в повідомленні, для початку важливо розуміти, які саме землі відносяться до земель сільськогосподарського призначення. До них належать:
сільськогосподарські угіддя: рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища, перелоги;
несільськогосподарські угіддя: господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, які належать до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо.
Кому продавати
Власник може продати земельну ділянку сільськогосподарського призначення:
громадянам України;
юридичним особам України, учасниками (акціонерами, членами) яких є тільки громадянами України та/або держава, і/чи територіальна громада;
територіальній громаді;
державі.
У Центрі звертають увагу, що свою земельну ділянку можна буде продати з 1 липня 2021 роки тільки фізичним особам, які є громадянами України. Максимальний розмір ділянки – 100 гектарів на людину.
А з 1 січня 2024 року землю можна буде продати також юридичним особам. Водночас максимальний розмір покупки може становити 10 тис. га.
Зі свого боку під час відкриття ринку землі буде заборонятися:
продаж землі іноземцям без рішення референдуму;
продавати державні і комунальні землі;
продавати землю, розташовану ближче ніж 50 км до держкордону;
продавати землю росіянам і представникам терористів;
продавати землю компаніям-офшорам.
Як продати
Нині в ухваленому законі прямо не регулюється питання процедури купівлі-продажу землі. Але він містить три істотних нововведення, а саме:
покупця перевірятимуть на предмет можливості придбання ним землі в певних розмірах за допомогою відповідних держреєстрів. Якщо за результатами перевірки буде виявлено невідповідність з необхідними вимогами – нотаріус зобов’язаний відмовити в посвідченні угоди. А ще набувача або власника земельної ділянки перевірятимуть за суб’єктними ознаками, оскільки визначається перелік осіб, яким за будь-яких умов забороняється отримання права власності на земельні ділянки сільгосппризначення;
розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни сільськогосподарських земельних ділянок, будуть здійснюються тільки в безготівковій формі. Для цього покупцеві потрібно відкрити рахунок у банківській установі;
джерела походження коштів для купівлі земельної ділянки повинні бути документально підтверджені.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…