Про графік пом’якшення карантинних заходів українцям повідомлять наступного тижня.
В Україні будуть пом’якшені карантинні заходи задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19, у разі, якщо українці будуть дотримуватися цих обмежень, проведуть Великдень удома, не йтимуть до церков. А найголовніше – коли в Україні почнуть фіксувати зменшення кількості нових інфікувань.
Про це президент України Володимир Зеленський заявив в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”.
ПОМ’ЯКШЕННЯ КАРАНТИНУ
Зеленський анонсував поступове пом’якшення карантину від 24 квітня, але за однієї умови.
“З урядом 24 числа ми вийдемо з людьми, із суспільством, з комунікацією. Люди зрозуміють, які заходи карантину будуть пом’якшені. Чому? Тому що частково людей треба буде відпускати на роботу. Частково, як вам і казав, ті галузі, які дуже для нас важливі, будуть відкриватися. Частково може бути пом’якшення у травні із приводу транспорту”, – розповів Зеленський.
Водночас він наголосив, що такий розвиток подій можливий, якщо не буде чергової хвилі захворювань на коронавірусну інфекцію. Тому для пом’якшення карантину Великдень українці мають провести вдома.
Президент заявив, що влада дуже вчасно відреагувала на пандемію коронавірусу та запровадила важливі карантинні заходи, щоб зберегти епідеміологічну ситуацію в країні помірною порівняно з багатьма країнами Європи. Але ситуація може погіршитися, якщо на Великдень відбудеться велике скупчення людей.
“Великдень – дуже важливе, пріоритетне свято. Але в нас інший формат виживання. Тому ми повинні бути швидкими, технологічними. Я поважаю всі свята, всіх українців, але я впевнений, що в нас іншого кроку, як зустрічати ці свята вдома, немає. Щоб вони не перетворилися, не дай Боже, на горе. Тому що може бути хвиля. Поки що в нас немає першої великої хвилі. Але у світі вже кажуть, що є друга хвиля, може бути третя. Ніхто не знає, коли коронавірусна інфекція згине, коли це все закінчиться. Ми це стримуємо. У нас поки лише понад 4500 хворих, 150 летальних випадків”, – сказав глава держави
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МЕДИЧНИМИ ВИРОБАМИ
“Офіс президента, починаючи від першого дня загрози коронавірусу, привіз понад 700 тисяч штук респіраторів, понад 120 тисяч захисних костюмів. Окуляри захисні для лікарів опорних лікарень, куди привозять хворих на коронавірусну хворобу, – 60 тисяч. Рукавичок – 7 мільйонів пар, термометрів – 20 тисяч, ПЛР-тестів – 250 тисяч, експрестестів – 550 тисяч, реагентів для екстракції – 200 тисяч. На цих вихідних ми привозимо: респіратори – 350 тисяч, захисні костюми – 105 тисяч, реагенти для екстракції РНК – 800 тисяч, сировину для виробництва українських тестів. Загалом у нас на тиждень – десь п’ять літаків. Понад 20 літаків ми відправили”, – зазначив Зеленський.
ВИБОРИ НА ДОНБАСІ
Перемогою на сході України буде, перш за все, повернення всіх окупованих територій і відведення Росією своїх військ. І після того, як Україна поверне всіх утримуваних осіб та контроль над кордоном, можуть відбутися місцеві вибори, заявив президент України.
Глава держави зауважив, що великодній обмін полоненими, який відбувся 16 квітня, це перемога. За словами Зеленського, наразі українська влада йде маленькими кроками до перемоги у війні з РФ. Так, було домовлено про проведення щотижневого засідання ТКГ у відеоформаті.
“Ми хочемо крокувати вперед. Бо тільки це нас наближує до глобального вирішення цього питання”, – сказав Зеленський.
Також президент назвав три важливі кроки, після яких лише на окупованих територіях можуть відбутися місцеві вибори.
“Чесно, і без пафосу: для нас кожен із цих кроків – це перемога. Маленька, але ми хочемо бачити великий результат. Великий результат – повернемо наші території, буде виведення військ незаконних збройних формувань. Обов’язково будемо контролювати наш кордон із РФ і обов’язково там пройдуть вибори. Хоча всі говорять про місцеві вибори, я розумію, що це дуже важливо. Але важливо отримати свою територію, перш за все”, – пояснив український президент.
Зеленський наголосив, що важливо повернути всіх полонених українців, які потрапили у полон РФ.
“А коли ми всіх людей, яких катували там довгі вже роки, коли ми їх всіх побачимо?.. Чи вони мертві, то повернемо їх батькам і вшануємо їхню пам’ять. Чи вони, дай Боже, живі. Як це можна зробити? Треба мати доступ туди. Тому для мене найголовніше – вийдуть війська і ми зайдемо. І ми зайдемо й одразу повернемо своїх людей до життя. Потім кордон. Потім вибори”, – зазначив Зеленський.
ОБМІН УТРИМУВАНИМИ ОСОБАМИ
Україна продовжує переговори щодо повернення ув’язнених українців, які перебувають в анексованому Росією Криму та самій РФ.
“Якщо завтра нам запропонують обмін одного на одного, ми теж будемо радіти. І будемо обмінювати. Наступний крок – ми хочемо обміняти тих людей, які перебувають чи в Криму, чи на території Російської Федерації. Це трішки складніше, тому що паралельно – коронавірус. У всьому світі коронавірус”, – сказав глава держави.
Він нагадав про три попередні обміни – 35 моряків та політичних в’язнів, 76 полонених перед новим роком та останній обмін із повернення 20 осіб, які через поширення нового коронавірусу COVID-19 два тижні проведуть в обсервації.
“Далі (після передноворічного обміну) складна пішла ситуація. Ми боролися за те, щоби продовжити обміни і домовилися про ці два треки обмінів – окремо з Росією, окремо з тимчасово окупованими територіями. Через коронавірус нам була пропозиція: “Давайте почекаємо! Коронавірус мине і потім повернемося до обміну”. Моя впевненість у тому, що ми не можемо так freeze (заморозити), такий глибокий зробити freeze цих відношень, які у нас почалися у сфері обміну. Ми повинні щодня працювати. Тому – це крок. 20 людей готові, вони підтвердили, ми їх верифікували – давайте міняти. Ми їх забрали”, – сказав Зеленський.
КРЕДИТИ ВІД МВФ
Президент Зеленський каже, що наразі для України підтримка Міжнародного валютного фонду надзвичайно важлива.
“Чи може людина прожити без води тиждень? А навіщо? З МВФ ситуація така сама. Навіщо нам так ризикувати, навіщо нам доводити ситуацію до дефолту, навіщо нам всі ці випробування? Їх так багато. У нас є така підтримка (МВФ – ред.), вона для нас важлива. Зараз це – як кров для організму”, – каже президент.
Зеленський нагадав, що раніше була трирічна програма, розрахована на 5-5,5 млрд доларів.
“Зараз ми домовилися: мінімум вісім мільярдів доларів МВФ. Загалом Світовий банк, МВФ, гроші Європейського Союзу – це десь десять мільярдів. Але розраховуємо хоча б на вісім”,- каже Зеленський.
За словами президента, він комунікує з лідерами багатьох країн світу (Канада, США, Німеччина, Азербайджан), а тому впевнений, що грошей буде більше.
“Десь це – гуманітарна допомога, десь це – пільгові кредитні гроші на підтримку економіки України. Залежить від сигналу – меморандуму з МВФ. Це про довіру до України”, – наголосив Зеленський.
ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ ТА ГРОМАДЯН
Українська держава допоможе бізнесу та людям, які постраждали від карантинних заходів, запевнив президент.
“Окремо уряд уже майже розробив велику програму підтримки малого та середнього бізнесу, найбільш нужденних, і тих, хто постраждає від коронавірусу, а також від економічної кризи. На цю підтримку розроблена програма: там і спрощення податкового тиску, і кредитні канікули. Наприклад, у нас була програма “5-7-9″ для малого та середнього бізнесу, який може отримати кредити під п’ять, сім та дев’ять відсотків. Поставили нове завдання: на наступному тижні покажуть відповідь – буде три відсотки точно”, – повідомив Зеленський.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…