Нещодавно Huawei представила свою нову флагманську лінійку смартфонів P40. Тут є підтримка мережі 5G, потужний фірмовий процесор Kirin 990, а також топова камера, яку вже називають однією з найкращих на ринку. Щоправда, ця лінійка надійшла у продаж вже без Google-сервісів.
Техно 24 протестував новенький Huawei P40. Про його переваги та недоліки, а також досвід користування AppGallery розповімо далі.
Дизайн і ергономіка
Huawei P40 отримав 6,1-дюймову OLED-панель з роздільною здатністю 1080×2340 пікселів. Екран забезпечує вдалу передачу кольорів, насичену карнику та хороші кути огляду. Єдине, за що цей смартфон “сварять”, що частота оновлення зображення – 60 Гц (у Pro-версії – 90 Гц). Але на мій погляд, ця відмінність не є надто суттєвою.
Рамки тут мінімальні. Фронтальну камеру розмістили у продовгастому вирізі. Там же додали інфрачервоний датчик, щоб розблокування по обличчю спрацьовувало навіть в повній темряві.
А при потребі виріз можна заховати, обравши цю опцію в налаштуваннях.
Huawei P40 дуже компактний і комфортний смартфон / Техно 24
Корпус виконаний з сатинового скла, тож на ньому не надто помітні відбитки пальців. Смартфон має компактний розмір і він дуже легкий (175 грамів), тож його зручно тримати в руках або кишені. В комплекті йде прозорий чохол та захисна плівка наклеєна вже з коробки.
Комплектація Huawei P40 / Техно 24
Мені до рук потрапив варіант кольору, який в оригіналі назвали Ice White – це білий з перламутровим переливом. На сонці виглядає дуже круто.
Авторизація
Huawei P40 має сканер відбитків пальців, який вбудували в екран. Він працює доволі швидко та без промахів. Але мені було зручніше користуватись системою розпізнавання обличчя. Вона тут дійсно якісна (3D сканування обличчя, щось на кшталт Face ID) – спрацьовує швидко, навіть коли світла недостатньо.
Huawei P40: система розпізнавання по обличчю надзвичайно якісна / Техно 24
Також тут є функція “інтелектуального розблокування”. Вона працює за допомогою Bluetooth – можна налаштувати інший девайс, наприклад фітнес-браслет, і смартфон буде розблоковано, коли піднести цей девайс.
Продуктивність та автономність
Цей смартфон працює на базі фірмового 8-ядерного процесора Kirin 990 5G. В Україні 5G поки недоступна, тож найближчим часом скористатись цією перевагою не вийде. Kirin 990 – це топовий чіпсет, у парі з графічним ядром Mali-G76 MC16 він добре проявляє себе в іграх. На середніх налаштуваннях у Asphalt 9 смартфон показав себе дуже добре – ніякого тротлінгу чи перегрівання, картинка доволі плавна.
Ємність акумулятора складає 3800 мАг з підтримкою швидкої зарядки на 22,5 Вт. Не надто багато, але на день повноцінної роботи цілком вистачає.
Камери
За компанією Huawei вже закріпилось звання найкращих камерофонів на ринку. У новій лінійці камера теж не підвела. У P40 потрійна основна камера.
Основний об’єктив SuperSensing на 50 Мп.
16-мегапіксельний модуль (для ультраширококутної зйомки та макрофото).
Tелеоб’єктив на 8 Мп (з 3x-кратним оптичним зумом, 5x-кратним гібридним та 30x-кратним максимальним зумом).
Роздільна здатність фронтальної камери – 32 Мп.
Камера отримала багато цікавих режимів та функцій. Є класичний набір, як нічний режим, портрет, уповільнена та сповільнена зйомки (де картинку уповільнюють, або навпаки пришвидшують), панорама, супермакрозйока та багато іншого.
З цікавих фішок – подвійний ракурс, можна знімати одне відео, при цьому картинка буде у двох віконцях з переднім та загальним планом. Також тут передбачено режим зйомки під водою, щоправда, P40 має захист за стандартом IP53, тобто від бризок він захищений, а от під воду його краще не опускати. Тож аби випробувати цей “водний режим”, потрібно використовувати спеціальний водонепроникний чохол.
Ще одна цікава функція – Golden Snap. Вона може аналізувати фото і за потреби усувати людей з заднього плану, які теоретично могли зіпсувати кадр.
До речі, лінійка P40 отримала нагороду TIPA World Awards 2020. Асоціація Technical Image Press Association (TIPA) назвала ці моделі серії найкращими фотосмартфонами 2020 року.
AppGallery: що це таке та як користуватись
Мабуть, вже кожен чув про санкції, які запровадили США проти Huawei. В результаті, корпорації Google було заборонено співпрацювати з китайським техногігантом, а відтак нові смартфони Huawei залишились без сервісів Google.
Треба віддати належне Huawei – корпорація дуже швидко оговталась від удару і оперативно створила альтернативу Google Play – AppGallery. Також на нових смартфонах встановлені мобільні сервіси Huawei Mobile Services.
Отож, як цим користуватись? Перше моє враження – незвично. Хоча принцип налаштування такий же, як при реєстрації на Android – власник смартфона має зареєструвати Huawei ID – акаунт, який буде використовуватися для доступу до магазину додатків і сервісів Huawei. Він прив’язується до номера телефону або до електронної пошти.
AppGallery виглядає дещо “сирувато”, хоча зважаючи на те, які зусилля і ресурси корпорація вкладає у його удосконалення, я впевнена, що вже незабаром фірмовий магазин додатків не поступатиметься Google Play.
З іншого боку, більшість потрібних мені додатків знайти нескладно. Крім того, можна скористатись стороннім застосунком MoreApps – він допоможе з установкою найбільш затребуваних програм через AppGallery, ApkPure, або офіційний сайт.
Деяких популярних додатків, як Facebook, WhatsApp чи Instagram, в AppGallery поки немає. Але в компанії обіцяють – це лише справа часу. Поки користувачам пропонують завантажити додатки з офіційних сайтів, або ж користуватись за допомогою браузера.
Що стосується фірмових сервісів Google, то є кілька варіантів:
Користуватись альтернативними версіями, розробленими Huawei (фірмовий перекладач замість Google Translate, Waze замість Google Maps тощо).
Користуватись браузером (саме так я і робила – спочатку це незвично, але я б не сказала, що викликає якісь труднощі чи дискомфорт). До речі, AppGallery можна знайти додатки, які дають посилання на відповідні веб-версії сервісів. Також з коробки на смартфоні є встановлений поштовий клієнт, який допомагає підключитись до скриньки Gmail.
Третій варіант – звернутися за допомогою до сервісного центру Huawei. При купівлі нового смартфона користувачам надають безкоштовний VIP-сервіс – працівники компанії проведуть консультацію щодо сервісів AppGallery та допоможуть встановити важливі додатки.
Якщо коротко про мій досвід, то за два тижні користування Huawei P40 в мене не виникало потреби щось робити на “рідному смартфоні”. Деякі сервіси, як перекладач чи карти, я використовувала фірмові від Huawei. Для Facebook, YouTube та пошти користувалась браузером. Тож можу з упевненістю сказати, що AppGallery – це не страшно. І фірмовий магазин додатків точно не можна назвати недоліком цього смартфона, а зважаючи на зусилля Huawei щодо удосконалення цього напрямку, незабаром AppGallery можна буде називати навіть його перевагою.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…