Цікаво

Дитина травмувалася на дитячому майданчику: адвокат пояснила, куди звертатися батькам

В Україні діти стали частіше травмуватися на дитячих майданчиках.

Нещодавно дворічна дитина позбулася пальця під час катання на гірці в Рівному і причиною тому – неякісний ремонт конструкції.

Куди звертатися батькам в таких ситуаціях, і хто повинен відповідати за дитячі травми на майданчиках, розповіла адвокат з Рівного Тетяна Бідюк в коментарі для “Суспільне”.

Потрібно визначити власника ділянки
Вона пояснила, що в першу чергу батьки травмованої дитини повинні почати з власника території, де стоять ігрові елементи.

Часто буває так, що дитячі майданчики встановлюють в місті напередодні виборів і це впливає на те, хто понесе відповідальність за нещасні випадки.

“Коли якісь активісти, громадські організації це роблять, тоді ми шукаємо власника земельної ділянки – особу, яка відповідає за земельну ділянку. Оскільки володіння зобов’язує, у таких випадках саме власник земельної ділянки несе відповідальність за всі негативні наслідки, вчинені на її майні”, – зазначила Тетяна Бідюк.

Адвокат додала, що якщо в цивільному доступі ділянка – міста, комунального підприємства, прибудинкова територія ОСББ, то власник цієї землі на 100% зобов’язаний контролювати, що відбувається на цій ділянці й саме він відповідатиме.

При передачі такої ділянки в користування міської ради, в документах відзначають особи тих, на кого покладають відповідальність за контроль того, що відбувається на цій ділянці.

“Після користувача є підрядник. Але починаємо завжди від власника і далі – до меншого. Тоді все ж таки знайдемо того, хто буде відповідальний. Якщо ми не знайдемо, то повертаємося до власника і спочатку”, – пояснила Бідюк.

Дитячий майданчик будують або ремонтують
Якщо дитячий майданчик ще будують або вже ремонтують, то територія навколо об’єкта повинна бути обгороджена, щоб виключити до нього доступ сторонніх, в тому числі й дітей. У такому випадку відповідальність лягає на балансоутримувача, замовника цього будівництва або підрядника.

Адвокат додала, що потрібно з’ясувати, чи була розділена відповідальність між усіма учасниками і як укладався договір на виконання робіт. Червона стрічка у вигляді огорожі проблему не вирішує. На нещасливому майданчику поставили червоні стрічки, але там продовжували грати діти.

“Червона стрічка не вбереже жодної дитини й не зупинить – має бути огорожа, неможливість доступу однозначно. Повинні бути знаки, таблички, те, що людина зрозуміє. Треба встановити та написати таким чином, щоб замовник, підрядник, субпідрядник, Виконавець – могли зняти з себе відповідальність”, – підкреслила Бідюк.

Nadvirnyanska

Recent Posts

Військовий облік за кордоном: яку інформацію потрібно оновити від травня 2024

Оновлення військово-облікових даних громадянами України необхідне для того, щоб держава могла оцінити свій мобілізаційний потенціал.…

55 хв. ago

Виплату пенсій зупинено: у Мінсоцполітики попередили українців

Що відбувається До 31 березня 2024 року пенсіонерам, які переселилися в країні до початку повномасштабної…

2 години ago

Батьки, увага: у школах почалася справжня “епідемія” – експерти б’ють на сполох

Що відбувається? У школі розпочалася справжня епідемія, що відбувається Багато батьків стикалися з тим, що…

7 години ago

“З 18 травня зміни мобілізації зачіплять цих чоловіків, ухилянтів почнуть карати жорсткими обмеженнями”: ТЦК і повістки

Новий закон про мобілізацію набирає чинності 18 травня. З цього дня почнуть діяти нові правила…

9 години ago

“Пoтужнa грoзa сунe в цi oблaстi, нaвiть синoптики стривoжeнi прoгнoзoм”: куди прe мoрoз у -5 грaдусiв, дoщ i снiгoпaд?

Урожай деяких культур в Україні знаходиться під загрозою. Річ у тому, що найближчими днями очікуються…

11 години ago

Україну накрила потужна магнітна буря після сильних спалахів на Сонці

Потужність цієї сильної магнітної бурі досягла майже восьмибального рівня. Україну накрила найсильніша магнітна буря місяця.…

23 години ago