Пилок дерев може бути розповсюджувачем вірусу COVID-19, що потенційно збільшує ризик зараження в багатолюдних місцях. В таких умовах прийнятої соціальної дистанції в два метри може бути недостатньо.
До відповідного висновку прийшли експерти з Університету Нікосії на Кіпрі, які створили комп’ютерну симуляцію верби – прототипу джерела пилку – і змоделювали, як переносяться її зерна, підтвердивши у такий спосіб версію про «суперрозповсюджувача», повідомляє Daily mail. Роботу було опубліковано в журналі Physics of Fluids.
Для створення комп’ютерної симуляції переміщення пилку повітрям дослідники використовували передові моделі гідродинаміки. Зокрема, команда відтворила, як 10 тис. зерен пилку, що летять з їхнього дерева, взаємодіятимуть із двома скупченнями людей на відкритому повітрі – одне з 10 осіб, інше зі 100 – водночас деякі з них також виділяють частки COVID-19. Внаслідок було виявлено, що пилок пройде через обидва натовпи менш ніж за хвилину, зібравши вірусні частинки і перенісши їх далі.
Звірившись із національної картою алергенів, вчені з’ясували, що більшість випадків зараження було зафіксовано саме в тих районах, де концентрація пилку в повітрі була вищою.
Атмосферний фронт приніс в Україну потепління та погоду без опадів. Синоптики пояснили, чи варто хоч…
Стало відомо про загибель 20-річної української моделі. Про це повідомляють у телеграм-каналах. Марія Ковальчук зникла…
Літо розпочнеться у травні Літня погода в Україні може прийти раніше, ніж зазвичай, а стійке…
Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається…
Перевищення швидкості може коштувати українцям суму до 1700 грн Правила дорожнього руху в Україні 2025…
У столиці помер 12-річний хлопець Назар, якого вдарило струмом на даху електрички. 12-річний Назар боровся…