Ви підраховували, скільки годин ваш школяр проводить перед екраном кожен день? Онлайн-уроки, домашні завдання, спілкування з друзями і відео для розваги – якщо скласти все це разом, може вийти не менше 6 годин. Погана новина: це занадто багато. Хороша новина: екранний час можна і потрібно обмежувати навіть під час онлайн-навчання. Зібрали для вас найновіші дані про те, скільки часу перед екранами проводять діти і підлітки в світі і як батькам приборкати епідемію екраноманіі.
екрани перемогли
У квітні 2020 року неурядова організація Parents Together, яка об’єднує понад 2 мільйони американських батьків, оприлюднила результати опитування . 49% батьків сказали, що їхні діти проводять перед екранами більше 6 годин на день. А це на 500% більше, ніж до COVID-19 . 26% дітей сидять онлайн більше 8 годин на день. 85% батьків зізналися, що стурбовані надлишком часу, який їхні діти перебувають у мережі.
Ці цифри підтверджує і Bosco, додаток, що відстежує онлайн-активність дітей і підлітків. За їх даними , до лютого 2020 роки діти в середньому користувалися смартфонами 4,5 години в день. Після того як школи закрилися на карантин, цей час виросло до майже 9 годин на добу. На додаток до цього, з тих пір школи як перейшли на дистанційну форму навчання, кількість повідомлень в месенджерах виросло в 5 разів для дітей і в 7,5 разів для підлітків.
Не всі «екрани» погані
Ми повинні визнати: цифрові технології не можна сприймати як виключно негативне або позитивне явище. Коли людство зіштовхнулося з обов’язком обмежити фізичні контакти і пересування, саме «екрани» допомагають нам тримати зв’язок з рідними, продовжувати навчання і роботу, відчувати себе ближче, залишаючись на відстані. Тому експерти радять батькам видихнути і почати розділяти корисне і шкідливе екранний час. Корисним онлайн-часом будуть годинник, які дитина проведе перед екраном для навчання або прокачування навичок роботи з різними цифровими інструментами:
навчальні відео або презентації при дистанційній освіті;
робота з Google-документами і пошуковими системами;
обробка інформації в різних форматах: презентації, графіки або таблиці, Таймлайн;
живе відео або голосове спілкування з друзями і рідними.
Звичайно, більшість перерахованих навичок і справ сучасні діти могли б робити і без надмірного сидіння перед екранами, але незвичайні часи вимагають нестандартних рішень. Батькам просто слід змиритися з тим, що на період дистанційного навчання екранний час дітей зросла. Психологи і нейрофізіологи вважають: ми повинні бути вдячні природі, яка створила людський мозок дуже пластичним: діти і дорослі пристосовуються до умов, в яких живуть. Тому надлишок «екранів» протягом декількох місяців ще не означає, що у дитини буде залежність від гаджетів на все життя.
Що таке шкідливі екранні звички?
Вже згаданий нами опитування батьків в США показав, що більшість екранного часу дітей доводиться, на жаль, на розважальний, а не навчальний онлайн-контент. Платформи, на яких діти проводять більше часу, це YouTube, Netflix і TikTok. І саме тут криється найбільша небезпека і шкода від «екранів»: дитина починає сприймати гаджет як найпривабливіший і доступне джерело розваги. Інакше кажучи, замість активної гри вдома або з друзями на майданчику діти проводять час, споживаючи розважальний контент з екранів. А це, в свою чергу, шкодить і здоров’ю дитини, і його академічним успіхам. дослідження, Яке провели в Кембріджському університеті в 2015 році, показало: додаткова година екранного часу для розваги в день призводить до втрати 1 бала на іспитах по двох шкільних предметів.
Надлишок екранного часу призводить і до того, що діти починають переключатися на розважальний контент в мережі при дистанційному навчанні. Тому батькам слід подбати, щоб у дитини були різні гаджети для корисних занять і вільного часу. А вчителям слід приділяти більше уваги тому, наскільки діти залучені в завдання на уроці, як активно вони працюють і взаємодіють зі своїми однокласниками.
Скільки екранного часу дозволяти дітям?
У 2015 році уряд Тайваню ввело штрафи для батьків, які не контролюють і не обмежують екранний час своїх дітей для розваг. Подібні законодавчі норми існують також в Китаї і Південній Кореї.
Американська академія педіатрії (США) радить дітям середнього шкільного віку не більше 2 годин екранного часу для розваги в день. Схожі рекомендації діють в Австралії та Європі. Професор психології Каліфорнійського університету доктор Ларрі Розен радить батькам не тільки вважати загальний час, який дитина проводить перед екраном, але і стежити за частими перервами, адже це береже мозок дитини від надмірної стимуляції і запобігає звикання.
Отже, для дітей до 10 років доктор Розен радить максимум 40 хвилин екранного часу, для ранніх підлітків – одна година в день, після якого обов’язково одна година без гаджета. Підліткам можна дозволити до півтори години онлайн для розваги. Він також радить батькам попереджати дитини, що через 5 хвилин його екранний час закінчується. Якщо дитина вчасно не вимикає гаджет, штрафом можуть бути мінус 15 хвилин екранного часу на наступний день.
Екранний час дитини:
Діти до 10 років – до 40 хвилин / день
Молодші підлітки – 1 година / день
Старші підлітки – 1,5 години / день
Базові правила екранного часу:
Уникайте використовувати смартфони як заспокійливе для дитини, який засмутився, як няню, яка займе дитини, поки ви зайняті своїми справами, або як магічну паличку для моментів, коли дитина в істериці.
Введіть в родині табу на гаджети під час їжі або живого спілкування.
Вимикайте всі екрани і Wi-Fi за годину до сну.
Освойте і встановіть програми батьківського контролю на гаджетах дітей.
Створіть дошку правил і розкладу екранного часу: правила повинні дотримуватися всі в родині, а графік може відрізнятися в залежності від віку дітей.
Кожен раз, коли дитина просить дозволу на екранний час, майте в запасі кілька ідей для спільного цікавого заняття як альтернативи.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…