Книгу обліку доходів і витрат (ОВД) у ФОП-загальносистемників скасували ще з початку року. Але ФОП продовжували її вести, тому що Мінфін не поспішає з затвердженням нового облікового регістру. Але вже з’явилася нова Типова форма обліку.
Нову Типову форму обліку доходів і витрат повинні вести всі ФОПи, які працюють на загальній системі оподаткування. При цьому її необхідно вести з дня набрання чинності наказом № 261 – 16 липня 2021 року.
Записи зі старої Книги ОДВ в нову Типову форму переносити не потрібно. При цьому стару книгу з реєстрації знімати не треба, а зберігати у себе протягом трьох років після подачі декларації за 2021 рік.
Якщо карантин на той час ще не закінчиться, то до 3-річного терміну необхідно додати період карантину, протягом якого податківцям заборонено перевіряти ФОП.
Де взяти Типову форму
Типову форму можна видрукувати самостійно, розкреслити в зошиті або придбати надруковану форму. Реєструвати її у податківців не потрібно. На титульному аркуші треба вказати П.І.Б. підприємця та ІПН. Якщо ж немає ІПН, тоді номер паспорта.
Типову форму також можна вести в електронному вигляді і навіть в форматі EXCEL.
Головні правила
Доходи необхідно відображати в момент отримання грошей (якщо мова йде про виторг в грошовій формі), витрати – тільки після оплати грошей. Факт отримання або відвантаження товарів ніякої ролі, як і раніше, не грає.
ФОП, які є платниками ПДВ, записують до Типової форми доходи і витрати без урахування ПДВ. Роздрібний акциз також не включається до доходу ФОП.
Типову форму потрібно заповнювати кожен день. Якщо в якийсь день не було ні доходу, ні витрат, то форму заповнювати не потрібно. Розшифровувати, від кого і за що отримано дохід, також не потрібно. Також не треба розбивати дохід на готівку і безготівку.
Форму необхідно заповнювати в гривнях з копійками наростаючим підсумком з початку року.
При підрахунку підсумків за місяць, квартал і 2021 рік будуть враховуватися дані, записані в стару Книгу ОДВ з 1 січня 2021 року.
Всі записи в Типову форму повинні бути підтверджені первинними документами.
Один ФОП – одна Типова форма.
Записи на папері необхідно робити ручкою темного кольору.
Помилки виправляються, як і раніше: потрібно вносити новий запис зі знаком “+” або “-“, яка коригує помилкове значення до вірного і потрібно поставити підпис ФОП. Важливо! Черкає нічого не можна.
В електронній формі, щоб виправити помилку потрібно вводити додатковий рядок з позитивним або негативним значенням.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…