Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував депутатам проголосувати в першому читанні за законопроєкт №3133 нардепа від “Європейської солідарності” Олексія Гончаренка, яким пропонується звільняти директора Національного антикорупційного бюро за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. На думку авторів, цей проєкт має сприяти звільненню чинного керівника НАБУ Артема Ситника.
Проєкт підриває засади незалежності НАБУ та його керівника, що свого часу було однією з ключових вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ) для надання фінансової допомоги Україні. Відхилення від таких засад може поставити під загрозу майбутню співпрацю України з МВФ.
На підриві незалежності НАБУ наголошували депутати від фракції “Голос”, які подали 13 альтернативних законопроєктів. Вони акцентували на тому, що проєкт політичний і спрямований на переслідування чинного керівника НАБУ Артема Ситника в інтересах олігарха Ігоря Коломойського, адже НАБУ проводить розслідування щодо розкрадань у “Приватбанку” до його націоналізації.
Більше того, звільнити чинного директора НАБУ за адміністративне правопорушення неможливо, згідно із чинним законом. Законопроєктом Гончаренка пропонується фактично звільнити Ситника заднім числом, а це — порушення Конституції України, яка забороняє зворотну дію законів.
Навіть чинний Закон “Про державну службу” визначає, що чиновника можливо звільнити за правопорушення, пов’язане з корупцією, лише у тому випадку, якщо суд визначить такому чиновнику покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади. Проте у справі Ситника суд чітко вказав, що таке покарання до Артема Ситника не може застосовуватися. Це означає, що навіть найнижчих посадовців у звичайному міністерстві за таке ж порушення не можна було б звільнити автоматично.
Незважаючи на це, члени правоохоронного комітету 20 голосами рекомендували Верховній Раді голосувати за законопроєкт. Якщо депутати ухвалять його, Україна може залишитися без фінансової підтримки Міжнародного валютного фонду.
“Незалежність Антикорупційного бюро — ключовий фактор фінансової підтримки України з боку МВФ. А зараз вона нам конче необхідна, адже економічна криза без допомоги фонду призведе до дефолту. А це урізання соцвиплат, велике зменшення видатків бюджету, які відчує кожен, без винятку, українець. На руку це тільки олігарху Коломойському і його свиті”, — коментує ситуацію членкиня правління Центру протидії корупції Олена Щербан.
Президент України Володимир Зеленський, з яким до влади прийшла партія більшості “Слуга народу”, прогнозує Україні “занурення у злидні” без фінансової допомоги МВФ. Тепер частина парламентської більшості втручається у незалежність НАБУ: законопроєкт Гончаренка підтримують Максим Бужанський, Олександр Бакумов, Григорій Мамка та інші.
До того ж восени 2019 року депутати проголосували за президентський закон, згідно з яким звільнити держслужбовця з посади за рішенням суду можна тільки тоді, коли суд конкретно заборонив обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. Щодо Ситника такого рішення суду немає.
Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року стало відомо про рішення апеляційного суду, внаслідок якого він потрапив до «реєстру корупціонерів».
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…