В Україні почалася масова вакцинація від коронавируса препаратом Moderna. В середині липня Україна отримала два мільйони доз цієї вакцини, і зараз в Києві та регіонах всі бажаючі без проблем можуть нею зробити щеплення.
Навколо Moderna багато пліток, тому розбираємося, що це за вакцина, як і де можна її отримати.
особливості Moderna
Вакцина розроблена американським Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань.
Moderna є так званої РНК (мРНК) -вакціной, яка несе частину генетичного коду вірусу, і імунна система людини сама виробляє антигени. Такий же є і вакцина Pfizer-BioNTech.
Вакцину вводять двома дозами. В Україні другий укол рекомендують робити з інтервалом 28 днів. Але в разі потреби його можуть збільшити до 42 днів.
Вироблення антитіл до вірусу у більшості людей відбувається непомітно. Але іноді після вакцинації можлива біль в місці щеплення або підвищення температури. Це нормально. Згодом у вас формується імунітет до цієї хвороби.
Moderna схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я, як і інші три вакцини, якими щеплять українців – Comirnaty / Pfizer-BioNTech, CoronaVac / Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio).
Україна отримала вакцину Moderna (кодова назва mRNA-1273 і торгова назва Spikevax) 18 липня від уряду США в рамках глобальної ініціативи COVAX.
Чому варто вакцинуватися
Вакцинація не гарантує повного захисту від вірусу, але захищає від важкого перебігу хвороби і смерті.
За розрахунками ВООЗ, схвалені вакцини забезпечують також певний захист і від нових штамів вірусу, таких як “Дельта”.
Згідно з останніми дослідженнями канадських вчених, ефективність Moderna проти штаму “Дельта”, вперше виявленого в Індії, – 72%. Це найвищий показник серед інших вакцин, які брали участь в дослідженні – Pfizer і Oxford / AstraZeneca.
Дослідження кінця 2020 року виявили, що Moderna захищала від наявних тоді штамів Covid-19 з ефективністю майже 95%.
Навіть якщо ви вже перехворіли COVID-19, щеплення робити треба, стверджують фахівці. Вакцини забезпечують надійний захист.
На сьогоднішній день відомо, що імунітет після щеплення від COVID-19 зберігається півроку.
Де і як вакцинуватися?
З 21 липня в Україні відкрили доступ до вакцин всім бажаючим після 18 років. Раніше прищеплювали пріоритетні групи населення, людей з супутніми захворюваннями і у віці від 60 років. Решті отримати щеплення було не завжди просто.
Тепер, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, ви можете вибрати, як і де вакцинуватися:
в пункті , який розташований найближче до вашого будинку. Список можна знайти на веб-сайті МОЗ. Зателефонуйте туди безпосередньо або уточніть адресу у свого сімейного лікаря. Не має значення, де ви приписані, або де територіально знаходиться ваш сімейний лікар;
в пунктах масової вакцинації . Вони розташовані в Києві та інших містах – підкаже національна медична інформаційна система Helsi . Також на цьому сайті можна записатися на вакцинацію онлайн – при наявності в обраному вами пункті такої опції і вільного тимчасового слота. Цей варіант добре працює в київському центрі масової вакцинації в МВЦ біля станції метро Лівобережна;
за допомогою виїзної мобільної бригади . Така опція доступна колективам понад 50 осіб і маломобільних громадян. Для цього потрібно звернутися в контакт-центр МОЗ.
Київ
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…