Здоров’я

Змінює гени та призводить до безпліддя. Все про побічну дію вакцин. Міф чи реальність? Читати усім

Якщо після щеплення нема ознобу, температури, то це не означає, що вакцина не спрацювала, а лише те, що саме ваш організм так реагує на її введення.

Оскільки щоразу зростає кількість міфів щодо вакцинації від коронавірусу, то кожна людина повинна знати – жодних обмежень в стилі життя після того, як отримали щеплення, немає. Про це та міфи щодо вакцинації від Covid-19 повідомила головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко-Іванченко під час брифінгу сьогодні, 6 вересня.

Зокрема, у день вакцинації можна піти в душ, басейн. Для тих, хто займається фізичною культурою і спортом, вона не буде підставою до скасування тренувань. Неправда також те, що до, під час та після щеплення потрібно вживати препарати для розрідження крові. Їх вживають лише ті люди, яким це необхідно за станом здоров’я і які приймають різні медикаменти.

«Абсолютним міфом є те, що після перенесеної вакцинації людина стає джерелом виділення вірусу Covid-19, бо жодна з вакцин не є живою. Людина не може стати заразною і виділяти коронавірус», – каже вона.

Окрім цього, за словами спеціалістки, є достатня кількість досліджень, які підтверджують, що щеплення від коронавірусу не має відношення до непліддя, як у чоловіків, так і в жінок. Раніше поширювалося твердження, що нібито вакцина Pfizer/BioNTech навчить імунну систему організму атакувати білок синцитин, який бере участь у формуванні плаценти, а це, своєю чергою, призведе до безпліддя в жінок. Натомість, як повідомляли також в Міністерстві охорони здоров’я, це не так. Ще під час клінічних випробувань вакцин кілька досліджуваних жінок завагітніли. Понад 130 000 вагітних в США вакцинувалися від Covid-19. Дослідження на понад 35 000 вагітних, яких щепили проти Covid-19 мРНК-вакцинами, засвідчили, що немає жодних доказів того, що вакцини можуть нашкодити вагітній або ембріону.

Також виробники вакцин запевняють, що не зафіксували жодного випадку, коли щеплення від коронавірусу спричинило б еректильну дисфункцію. Клінічні випробування не виявили таких побічних ефектів. Виробники ніколи не отримували повідомлень про побічні реакції, пов’язані з цим.

Що стосується твердження, мовляв, мРНК-вакцина змінює наші гени, то у МОЗ заперечують і кажуть, що вона ніколи не потрапляє в ядро клітини, де розташована наша ДНК. мРНК нікуди не інтегрується, не вмонтовується, не заходить у ядро клітини, не змінює геном, а через кілька днів руйнується. Це означає, що мРНК не може впливати чи взаємодіяти з нашою ДНК будь-яким чином. Натомість мРНК-вакцини працюють із природними захисними силами організму, щоб безпечно виробити імунітет до коронавірусу.

Наталія Тімко-Іванченко зазначає, коли після щеплення у вас нема ознобу, температури тощо, це не означає, що вакцина не спрацювала, а лише те, що саме ваш організм так реагує на введення вакцинального препарату.

Стосовно сертифікатів вакцинації, які наразі мають термін у шість місяців, то, продовжує вона, надалі його або видовжать, або ми отримаємо додаткову бустерну дозу вакцини. Поки що рекомендації щодо введення бустерної дози немає.

Нагадаємо, що напередодні експертка з епідеміології департаменту охорони здоров’я ЛОДА Оксана Пушкарьова для Тvoemisto.tv дала відповіді на найпоширеніші запитання про Covid-щеплення, про які мало хто говорить. Як вакцинуватися людям з хронічними, онкозахворюваннями, алергіями, вагітних тощо дізнавайтеся за посиланням.

Yrij

Recent Posts

“Ніхто в Україні не готувався до такої зміни температури, мороз вдарить у цих областях”: де буде дощ і потужна злива?

Атмосферний фронт приніс в Україну потепління та погоду без опадів. Синоптики пояснили, чи варто хоч…

2 тижні ago

У Дубаї загинула 20-річна українська модель (ФОТО)

Стало відомо про загибель 20-річної української моделі. Про це повідомляють у телеграм-каналах. Марія Ковальчук зникла…

2 тижні ago

Шквали, зливи і аномальна спека: весна та літо здивують погодою

Літо розпочнеться у травні Літня погода в Україні може прийти раніше, ніж зазвичай, а стійке…

2 тижні ago

“Істерія! Кого залишать на мирній території від ТЦК з 1 квітня в Україні?”

Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається…

2 тижні ago

Штрафи за перевищення швидкості: водіям озвучили суми на 2025 рік

Перевищення швидкості може коштувати українцям суму до 1700 грн Правила дорожнього руху в Україні 2025…

2 тижні ago

Помер хлопець, якого вдарило струмом на даху електрички

У столиці помер 12-річний хлопець Назар, якого вдарило струмом на даху електрички. 12-річний Назар боровся…

2 тижні ago