Українців без попередження або інформування різко переводять на іншого, нвого постачальника газу (постачальник останньої надії, ПОН). Разом з тим, постачальники зазвичай пропонують свої послуги за тарифам кубометр газу за ціною – 8 грн, тоді як у ПОН – це близько 12 грн за куб.
Як інформує “Obozrevatel”, переводять на ПОН тих, чий постачальник уже не може виконувати свої зобов’язання. Наприклад, за таким принципом перевели на іншого постачальника главу комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олега Попенка.
Які умови в ПОН:
гарантія поставок протягом 60 днів;
ціна на вересень – 12 грн за куб;
ціна змінюється щомісяця.
Що робити, якщо перевели на ПОН:
вибрати нового постачальника протягом 60 днів після переходу на ПОН;
якщо ви не встигнете приєднатися до нового постачальника в термін до 60 днів, газопостачання можуть від’єднати.
Зазначимо, у Європі через штучне обмеження поставок із боку Росії ціни на газ злетіли до історичного максимуму і 16 вересня наблизилися до $1000 за тисячу кубометрів. Як результат, значно подорожчають товари і послуги в Україні.
В Європі рекордно подорожчав газ, чого чекати українцям?
Подорожчання газу в Європі в будь-якому разі вплине на ситуацію в Україні. Головні питання тут – коли і як.
Президент Центру глобалістики “Стратегія XXI” Михайло Гончар вважає, що ні населенню, ні промисловості в 2021 році хвилюватися ще не варто. Мовляв, є запаси дешевого газу і власний видобуток. А ось наступного року ситуація може значно погіршитися.
“Набагато більшою проблемою буде наступний опалювальний сезон 2022/2023 року, якщо не зміниться динаміка цін на газ на європейському ринку. Зараз вона йде вгору. І це не збіг, а результат системної і послідовної діяльності “Газпрому”, – говорить експерт.
А ось у “Нафтогазі” менш оптимістичні, адже в Україну з ЄС імпортується до 30% газу.
“Це блакитне паливо використовує в тому числі і промисловість. І це призведе до того, що виростуть ціни на продовольчі товари і споживчі послуги. Адже собівартість продукту, який виробляється в Україні, ростиме”, – пояснює Рябцев.
Як платити за газ менше?
Як ідеться в повідомленні Державного агентства з питань енергоефективності, допомогти, серед іншого, може заміна приладів на більш енергоефективні. Отже, щоб у рази скоротити витрати на споживання газу необхідно:
дізнатися тариф свого постачальника. Якщо він понад 8 грн за куб, варто пошукати іншу компанію;
якщо ви опалюєте будинок газом, необхідно провести комплексне утеплення. Найпростіше утеплити вікна, двері, модернізувати вентиляцію. В ідеалі ж необхідно запросити енергоаудитора й разом із ним дізнатися, куди втрачається тепло і як можна утеплити будинок;
щоб менше витрачати газу на приготування їжі, потрібно замінити посуд;
важливо також мати газові лічильники (без цього вся економія не має сенсу);
“Може допомогти перехід на більш сучасні, енергозберігальні та альтернативні джерела енергії та системи комунікацій. Наприклад, заміна газового котла твердопаливним за допомогою програми державного кредитування, і установки вітрогенераторів”, – радять в агентстві.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…