Освіта

Як працюють школи в жовтій зоні та які заклади освіти працюють очно і дистанційно?

З 23 жовтня Україна перейшла в жовту зону карантину. Тому тепер не всі заклади освіти зможуть працювати у звичному форматі. Детальніше про роботу шкіл та садочків на карантині – читайте у статті.

Уряд оновив постанову про карантинні обмеження у жовтій зоні. Школи та садочки можуть працювати очно, змішано або дистанційно.

Які заклади освіти можуть працювати очно
Згідно з рішенням уряду, у жовтій зоні можуть працювати лише ті заклади освіти, де щонайменше 80% персоналу закладу мають COVID-сертифікат.

Підтвердити це можна одним з документів:

“жовтим” сертифікатом (підтверджує отримання 1 дози вакцини);
“зеленим” сертифікатом (підтверджує завершення вакцинації);
міжнародним свідоцтвом про вакцинацію;
довідкою 063 (видається сімейним лікарем після щеплення однією дозою вакцини).
Також працівники закладів освіти, які вже перехворіли на коронавірус, зможуть пред’явити довідку про одужання або здати негативний ПЛР-тест.

Довідка! У Міносвіти наголосили, що довідки про строк чинності жовтих COVID-сертифікатів становить 120 днів, зелених сертифікатів – 365 днів. Термін дії сертифіката про одужання становитиме 180 днів.
Важливо – вимога щодо 80% вакцинованих працівників не поширюється на 1 – 4 класи та дитсадки. Початковій школі та садочкам дозволили працювати в усіх зонах карантину, попри рівень вакцинації персоналу.

Маленькі діти мають бути максимально залучені в освітній процес. Тому ми пом’якшуємо вимоги до карантинних обмежень та дозволяємо дитячим садочкам та початковій школі працювати незалежно від рівня епідемнебепеки,
– запевнив очільник МОЗ

Які заклади освіти мають працювати дистанційно
У МОН наголосили, що 5 – 11 класи шкіл та виші, де менше 80% персоналу мають COVID-сертифікати, не можуть приймати школярів та студентів, тому вони переходять на дистанційну роботу.

Додамо, що у жовтій зоні школам заборонили проводити масові заходи за наповненістю залів понад дві третини місць. Також у шкільних їдальнях має бути не більше 4 учнів за столом, а відстань між ними має бути мінімум 1,5 метри.

Закритися на карантин можуть і школи, де вакцинована достатня кількість персоналу, але понад 50% класів там пішли на самоізоляцію. Натомість один клас відправляють на самоізоляцію після виявлення хоча б одного випадку COVID-19.

Що робити, якщо в учня виявили ознаки COVID-19? У такому випадку він повинен одразу одягнути маску. Окрім того, його мають ізолювати у спеціально відведене приміщенні закладу та поінформувати батьків.

Після вилучення учня з симптомами інфекційної хвороби в класі, де він перебував, потрібно провести провітрювання поза графіком та дезінфекцію поверхонь. У разі підтвердження випадку COVID-19 в одного з учнів, всі інші діти відповідного класу повинні піти на самоізоляцію та здати тести.

 

Yrij

Recent Posts

“Мобілізувати” можуть не лише машини: що ще дозволено забирати ТЦК та військовим

В українців можуть забрати не лише авто на потреби ЗСУ, а й житло В Україні…

7 години ago

Долар здувся, а євро пре далі: банки та обмінки змінили курс валют

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 3 травня, мають наступні показники: курс…

8 години ago

Мобілізація в Україні: Генштаб розповів, кому з чоловіків треба прийти до ТЦК

Всі чоловіки віком від 16 до 60 років повинні прийти до Територіальних центрів комплектування та…

10 години ago

Війна закінчиться у 2024 році: путін уже готується злити свою армію – спливли подробиці

Експерт розповів, що задумав російський диктатор і коли закінчиться повномасштабна війна Політолог Андрій Піонтковський в…

12 години ago

Ухилянтів аж трясе: мобілізацією все не обмежиться

Що чекає на українців, які порушать закон До набрання чинності закону про мобілізацію залишилося не…

15 години ago

“Потужний снігопад суне в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом”: де буде мороз у -8 градусів, дощ і гроза?

Синоптики повідомляють українців про те, де варто очікувати погіршення погоди прямо на Великдень. За всю…

19 години ago