У минулому році платформа онлайн-оголошень OLX спільно з компанією UAPAY запустила новий сервіс «OLX доставка», в основі якого лежить принцип умовного депонування. Сервіс вирішує проблему захисту як покупця, так і продавця товару. Його суть полягає в тому, що з карти покупця кошти списуються тільки в той момент, коли він підтверджує своє бажання зробити покупку. При цьому на карту продавця кошти надходять лише тоді, коли покупець отримав товар і переконався в його якості та відповідності своїм очікуванням. Тим не менш, при покупці товару в інтернеті пильність не можна втрачати ніколи.
Як діють шахраї
Зловмисник розміщує на сайті OLX оголошення про продаж популярного товару за привабливою ціною, але додатково, «в навантаження», пропонує якусь малокорисну річ. Покупець починає торгуватися, оскільки хоче купити тільки основний товар, без додаткового. Обидві сторони домовляються про прийнятну ціну. Продавець створює нове оголошення, уже без товару «в навантаження», з обумовленою раніше ціною, і повідомляє покупцеві в листі пряме посилання на товар, нібито щоб ніхто не «перехопив товар» і не купив його першим.
Обман в тому, що покупцеві висилають посилання на фішингових сайтів, інтерфейс якого зовні ідентичний сторінці оплати товару на OLX.ua. Наприклад, в одному з недавно зафіксованих випадків шахрайства був використаний домен http://safdeal.online/olx.ua_payment . Притому фішингових сайтів повністю повторював сторінку оплати товару через «OLX доставка» оригінального сайту, що ввело покупця в оману. Коли жертва проводила транзакцію на фішинговою сторінці нібито з метою покупки товару на умовах «OLX доставки», насправді вона просто перекладала гроші зі своєї картки на картку шахраїв.
Як не стати жертвою фішингу
Щоб не попастися на вудку шахраїв, варто запам’ятати одне правило – ніколи, ні за яких умов не переходити за посиланнями, отриманими від третіх осіб. Всі операції по здійсненню угоди і проведення оплати повинні проводитися виключно на сайті OLX ( www.olx.ua ), на якому покупець спочатку знайшов оголошення про продаж.
Якщо ви все ж стали жертвою шахраїв, необхідно оформити заяву в кіберполіції на сайті https://cyberpolice.gov.ua/declare/ , а також подати звернення в банк-емітент карти, щоб заявити про шахрайство. Як правило, служба безпеки банку швидко реагує на подібні звернення і може подати запит на призупинення / скасування операції в банк-емітент картки одержувача (банки охоче співпрацюють між собою з цього питання).
На Закарпатті викрито чергову схему ухилення від мобілізації – серед підозрюваних посадовці, медики та експравоохоронці…
За повідомленням синоптика Діденко в Україні завтра, 23 листопада, дуже волого. Дощ, мокрий сніг та…
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…