Світ

Уряд Німеччини заявив про підтримку «Північного потоку-2»

В ФРН переконані, що контрзаходи на санкції можуть вводитися тільки в згоді з ЄС

Уряд Німеччини повідомив, що має намір надавати політичну підтримку компаніям, що працюють над газопроводом «Північний потік-2». Про це йдеться у відповіді уряду на депутатський запит.

Як повідомляє 4 травня RFI з посиланням на агентство економічної інформації «Прайм», влада Німеччини «позитивно оцінює проект» газопроводу «Північний потік-2».

«Уряд не ініціюватиме обговорення заходів у відповідь, дипломатичних санкцій, заборон на в’їзд для відповідальних за санкції проти «Північного потоку-2». Уряд дотримується думки, що такі заходи не приносять користі. До того ж уряд звертає увагу, що контрзаходи на санкції в своїй основі можуть вводитися тільки в згоді з Європейським союзом», – цитує агентство відповідь Бундестагу на запит.

«Федеральному уряду не відомо, як проект буде реалізований з технічної точки зору, він виходить з того, що проект «Північний потік-2» буде завершено. Уряд буде і далі буде підтримувати політично задіяні в проекті фірми», – йдеться в документі.

У грудні 2019 року США ввели санкції проти проекту, вимагаючи від компаній, що здійснюють прокладання труб, негайно припинити будівництво. Після цього швейцарська Allseas практично відразу заявила про припинення прокладання газопроводу.

Німецький уряд засудив американські екстериторіальні санкції щодо проекту «Північний потік-2». У Берліні назвали дії США «втручанням у наші внутрішні справи».

У лютому 2020 країни Євросоюзу підтримали компромісну угоду Франції та Німеччини щодо перегляду європейської газової директиви. Перегляд директиви щодо правил транспортування газу, запропонований Єврокомісією, міг ускладнити реалізацію проекту «Північний потік-2». Як зазначає AFP, Франція і Німеччина узгодили компромісний текст нової директиви, що не заблокує будівництво газопроводу між Росією і Німеччиною.

У проекті «Nord Stream 2», поряд з «Газпромом» (50%), беруть участь німецькі концерни Wintershall і Uniper, нідерландсько-британська компанія Shell, французька Engie і австрійська OMV (по 10% в проекті). Новий газопровід будується за маршрутом «Північного потоку-1» через територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини. На даний момент прокладена половина з 1200 км труб. Вступ в дію «Північного потоку-2» намічено на 2020 рік. Він дозволить постачати в Європу 55 млрд кубометрів російського газу, подвоївши обсяги поставок через Балтійське море в обхід України.

Petro

Recent Posts

“Ніхто в Україні не готувався до такої зміни температури, мороз вдарить у цих областях”: де буде дощ і потужна злива?

Атмосферний фронт приніс в Україну потепління та погоду без опадів. Синоптики пояснили, чи варто хоч…

1 день ago

У Дубаї загинула 20-річна українська модель (ФОТО)

Стало відомо про загибель 20-річної української моделі. Про це повідомляють у телеграм-каналах. Марія Ковальчук зникла…

2 дні ago

Шквали, зливи і аномальна спека: весна та літо здивують погодою

Літо розпочнеться у травні Літня погода в Україні може прийти раніше, ніж зазвичай, а стійке…

2 дні ago

“Істерія! Кого залишать на мирній території від ТЦК з 1 квітня в Україні?”

Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається…

2 дні ago

Штрафи за перевищення швидкості: водіям озвучили суми на 2025 рік

Перевищення швидкості може коштувати українцям суму до 1700 грн Правила дорожнього руху в Україні 2025…

2 дні ago

Помер хлопець, якого вдарило струмом на даху електрички

У столиці помер 12-річний хлопець Назар, якого вдарило струмом на даху електрички. 12-річний Назар боровся…

2 дні ago