Здоров’я

На Закарпатті п’ятеро дітей захворіли на поліомієліт: у якому вони стані

Це страшне захворювання діагностували у дітей, які були невакциновані

У Закарпатській області у 12-річної дівчинки виявили поліомієліт, ще у чотирьох – поліовірус. Всі вони не отримували щеплення від інфекції.

Про це розповіла головна епідеміологиня Закарпатської області Вікторія Тимчик у коментарі ВВС News Україна.

Після хвороби 12-річної доньки мати змінила ставлення до вакцинації та дозволила щепити двох своїх інших дітей. Сама ж хвора з Тячівського району не отримувала щеплення від поліовірусів.

Спочатку у дівчинки почались гострі кишкові розлади, а через три дні температура піднялась до 39 градусів. При цьому в неї почав боліти поперек та з’явилась лихоманка. Наступного дня в дівчинки паралізувало ногу.

Захворювання підтвердили в лабораторії вірусологічних досліджень Центру громадського здоров’я у Києві та у лабораторії Гельсінкі. За словами лікарів, дівчинку чекає довга реабілітація (понад рік).

Як розповіла головна епідеміологиня Закарпаття Вікторія Тимчик у коментарі ТСН, на Закарпатті ще у чотирьох дітей підтвердили поліовірус ІІ типу. Вони контактували із дитиною з Рівненської області, в якої раніше виявили поліомієліт. Діти перебувають вдома під наглядом медиків.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолія Пшеничного, в Закарпатській області лише 49% дітей отримували щеплення від поліомієліту. Він пояснив, що багато відмов батьки аргументують релігійними переконаннями.

Довідково:

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Симптоми: в більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з’являються ознаки, які носять різний характер, що залежить від форми вірусу. Інкубаційний період хвороби становить 2–35 діб, частіше 7–14 діб.

Класифікують такі види хвороби: з ураженням центральної нервової системи (ЦНР) та без її ураження. Варто зазначити, що навіть нетиповий поліомієліт (без ураження ЦНР) здатний дуже нашкодити хворому.

Всі вони несуть суттєву загрозу для нещепленої людини та спричиняють незворотні процеси, які можуть призвести до смерті пацієнта.

Детальніше про поліомієліт можна прочитати на сайті Центру громадського здоров’я.

У МОЗ зазначають, що рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) в 2021 році є недостатнім, за 8 місяців 2021 року — 53,0 %. За таких темпів до кінця року без вживання додаткових заходів досягти потрібного для колективного імунітету показнику в 95 % не вдасться.

При цьому наголошується, що в Україні є достатня кількість ефективних вакцин, які закуплені за кошти державного бюджету.

Де, коли та кому варто вакцинуватися?

Вакцинувати від поліомієліту потрібно з народження малюка. Щеплення обов’язково потрібно проводити комплексно, не пропускаючи жодного для збільшення резистентності організму до хвороби.

Перша доза — 2-й місяць життя дитини.
2 доза — 4 місяць.
3 доза — 6 місяць.
4 доза — 18 місяць.
5 доза — 6 років.
6 доза — 14 років.
Безплатна вакцинація проти поліомієліту проводиться у сімейного лікаря чи педіатра в державних медичних закладах, а також приватних, що уклали договори із Національною службою здоров’я України.

Єдиний шлях убезпечити себе та своїх дітей від наслідків цієї хвороби це вакцинація, оскільки специфічного лікування не існує. МОЗ України рекомендує ознайомитись з календарем профілактичних щеплень.

МОЗ закликає батьків вчасно вакцинувати дітей від поліомієліту і надолужити пропущені щеплення.

Нагадаємо, якщо дитина має протипоказання до обов’язкових вакцинацій на кір, поліомієліт, туберкульоз, то батькам необхідно отримати відповідний висновок лікаря, наданий після ретельного огляду.

 

 

 

Yrij

Recent Posts

“Несамовитий мороз і лютий снігопад накриють області, в Україну пре шалений вітер і дощ”: де буде холод у -15 градусів

Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…

44 хв. ago

Трьом мільйонам українців з інвалідністю приготуватися: Рада розігнала МСЕК – у МОЗ попередили, що тепер буде

Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…

2 години ago

Батьки остовпіли: тепер за покарання дитини буде суд та штраф

На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…

3 години ago

ТЦК може позбавити на довго: чоловікам пригрозили новим лихом

ТЦК може через суд позбавляти водійських прав тих, хто ухиляється від мобілізації ТЦК може через…

4 години ago

“Долар летить до фінального максимуму, стрибок курсу валют очікується до Нового року”: прогнози щодо обмінників

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин заявив, що до кінця року курс долара в Україні може досягти…

4 години ago

Студентам відмінили відстрочки: хто потрапляє під мобілізацію

Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…

6 години ago