Влада Євросоюзу робить все можливе, аби допомогти офіційному Києву впоратися із наслідками COVID-19.
Так, нещодавно стало відомо, що уже 13 травня за терміновою процедурою відбудеться голосування у Європейському парламенті щодо виділення Україні 1,2 млрд євро позики для подолання економічних наслідків пандемії коронавірусу.
Це зазначається у порядку денному сесії ЄП, яка відбудеться наступного тижня. Які шанси у українців отримати ці гроші — наразі не повідомляється.
Варто також зазначити, що 5 травня Рада ЄС погодила пропозицію Єврокомісії про надання 3 млрд євро макрофінансової допомоги 10 країнам з офіційно визнаною перспективою членства та країнам-сусідам для допомоги у подоланні наслідків пандемії коронавірусу.
З цієї суми 1,2 млрд передбачені для України.
Що важливо розуміти, фінансова допомога надаватиметься у формі позик на вигідних умовах. За попередніми даними, ці гроші будуть доступні протягом 12 місяців та будуть надаватися двома частинами.
Окрім того, вказано, що максимальний термін погашення кредиту – 15 років.
Також відомо, що всі умови будуть прописані у меморандумах про взаєморозуміння між країнами-партнерами та Єврокомісією. Американська влада також продовжує активну боротьбу з пандемією коронавірусу, проте не забуває про допомогу у такий непростий період міжнародним партнерам. 5 травня Посольство США в Україні повідомило про збільшення підтримки нашої країни в боротьбі з COVID-19.
За попердніми даними, фінансування збільшили до 14 з половиною млн доларів.
Крім цього, Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Держави Катар шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані.
Глава Української держави привітав Еміра та народ Катару зі священним місяцем Рамадан і висловив подяку катарським партнерам за сприяння у поверненні українських громадян додому та ефективну взаємодію між авіаційними компаніями обох країн.
Співрозмовники обговорили ситуацію з поширенням пандемії COVID-19 в Україні та Катарі й погодилися координувати зусилля з метою спільної протидії розповсюдженню коронавірусу. Емір Катару запропонував надати Україні гуманітарну допомогу у вигляді медичних засобів, необхідних для запобігання поширенню COVID-19.
Також порушувалося питання торговельно-економічної співпраці. Глава Української держави позитивно оцінив перспективи у цьому напрямі та висловив зацікавленість у посиленні інвестиційного співробітництва між Україною та Катаром. Зокрема, йшлося про продовольчу та енергетичну безпеку, а також реалізацію взаємовигідних проектів у інфраструктурній і портовій сферах.
«Критично важливою для України є розбудова інфраструктури – передусім сучасних лікарень та якісних доріг по всій країні. У нас для цього розроблена велика програма. Вартість пріоритетних проектів становить понад 16 мільярдів доларів США. Готові розглянути взаємовигідні умови залучення катарських інвестицій. Як Президент готовий гарантувати надійний захист катарських інвестицій», – зазначив Володимир Зеленський.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…