Здоров’я

Вчені виявили, що гіалуронова кислота викликає набряк легень при COVID-19

Гіалуронан-потенційна причина летальних випадків

Вроджена імунна відповідь на пошкодження тканин, спричинене вірусом, може призвести до гострого респіраторного дистрес-синдрому (ГРДС), при якому дихальна недостатність характеризується швидким початком поширеного запалення в легенях з подальшим летальним результатом.

Симптоми пацієнтів з ГРДС включають коротке/швидке дихання та ціаноз. Важкі пацієнти, які поступають у відділення інтенсивної терапії, часто потребують апаратів штучної вентиляції легенів, а тим, хто не може дихати, доводиться підключатися до екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО) для підтримки життя.

Зображення КТ показали, що в легенях є характерні білі плями, які називаються«матовим склом », що містять рідину. Недавні розтини підтвердили, що легені наповнені прозорим рідким желе, що дуже нагадує легені вологого утоплення.

Хоча природа прозорого желе ще не визначена, гіалуронан (ГА) асоціюється з ГРДС [ 12 ]; більше того, під час зараження ГРВІ вироблення та регуляція гіалуронану є неповноцінною. Рівні запальних цитокінів (IL-1, TNF) високі в легенях пацієнтів з COVID-19, і ці цитокіни є сильними індукторами HA-синтази-2 (HAS2) в CD31 + ендотелії, EpCAM + епітеліальних клітинах альвеол легенів і фібробласти.

Важливо, що ГК має здатність поглинати воду, яка в 1000 разів перевищує її молекулярну масу. Таким чином, зменшення присутності або пригнічення вироблення ГК має велику перспективу, щоб допомогти пацієнтам з COVID-19 дихати.

Лікарі можуть просто надати пацієнтам медичну гіалуронідазу, щоб зменшити накопичення ГК і таким чином очистити желе в легенях. На моделях на тваринах утруднення дихання, спричинене грипом, можна полегшити шляхом інтраназального введення гіалуронідази.

Лікарі також можуть використовувати клінічно схвалений препарат для лікування жовчі, гімекромон (4-метилумбелліферон, 4-MU), інгібітор HAS2

. Запалення легень, викликане ЛПС, можна зняти за допомогою 4-MU. 4-MU або його хімічні похідні широко поширені в різних травах, які використовуються в традиційній китайській медицині, що може пояснити ефективність комбінованої фітотерапії у деяких пацієнтів.

Загалом, цей синопсис заснований на певному клінічному здоровому глузді. Ми пропонуємо кілька простих, але багато в чому ігнорованих підходів до лікування пацієнтів з COVID-19 (рис. 1).). Ми вважаємо, що двофазний поділ дуже важливий: перша захисна фаза на основі імунного захисту та друга фаза пошкодження, спричинена запаленням.

Лікарі повинні намагатися підвищити імунну реакцію на першому етапі, а на другому – пригнічувати. Оскільки вітамін В3 має високу захисну дію на легені, його слід використовувати, як тільки починається кашель. Коли утруднене дихання стає очевидним, гіалуронідазу можна використовувати інтратрахеально, і в той же час можна вводити 4-MU для інгібування HAS2.

Звичайно, HLA-типування надасть інформацію про сприйнятливість для стратегії профілактики, лікування, вакцинації та клінічних підходів. Ми сподіваємося, що деякі з наведених вище ідей можуть бути використані для боротьби з цією смертельною заразною хворобою, яка зростає в усьому світі.

Yrij

Recent Posts

“Ніхто в Україні не готувався до такої зміни температури, мороз вдарить у цих областях”: де буде дощ і потужна злива?

Атмосферний фронт приніс в Україну потепління та погоду без опадів. Синоптики пояснили, чи варто хоч…

2 тижні ago

У Дубаї загинула 20-річна українська модель (ФОТО)

Стало відомо про загибель 20-річної української моделі. Про це повідомляють у телеграм-каналах. Марія Ковальчук зникла…

3 тижні ago

Шквали, зливи і аномальна спека: весна та літо здивують погодою

Літо розпочнеться у травні Літня погода в Україні може прийти раніше, ніж зазвичай, а стійке…

3 тижні ago

“Істерія! Кого залишать на мирній території від ТЦК з 1 квітня в Україні?”

Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається…

3 тижні ago

Штрафи за перевищення швидкості: водіям озвучили суми на 2025 рік

Перевищення швидкості може коштувати українцям суму до 1700 грн Правила дорожнього руху в Україні 2025…

3 тижні ago

Помер хлопець, якого вдарило струмом на даху електрички

У столиці помер 12-річний хлопець Назар, якого вдарило струмом на даху електрички. 12-річний Назар боровся…

3 тижні ago