Від понеділка, 8 листопада, чиновників та педагогів, які не вакцинувалися від COVID-19, відсторонили від роботи.
Цього тижня у школах України виникали скандали, викликали поліцію через те що невакцинованим учителям на роботу приходити заборонено. Але й ті школи, де щеплені практично всі, в деяких містах дістали команду: не відкриватися. Не спрацьовує навіть заклик глави уряду Дениса Шмигаля повернутися до очного навчання у всіх навчальних закладах, бо так рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я.
На кого орієнтуватися вчителям, директорам, батькам і дітям? І чи справді ті, хто принципово не щепиться, залишаться і без роботи, і без зарплати? Про це йдеться 14 листопада у сюжеті ТСН.Тиждень.
Від понеділка, 8 листопада, чиновників та педагогів, які не вакцинувалися від COVID-19, не пускають працювати. А у вівторок заборонили з’являтися на роботі без ковідних сертифікатів ще й працівникам соціальної сфери та критичної інфраструктури. У санкціному ковідному списоку вже за сотню професій і це ще може бути не кінець.
Працівників не звільняють, але зарплату і стаж теж не нараховують. Дистанційка цього разу не врятує. Не стосується обов’язкова вакцинація лише людей з довідкою про протипоказання. Але почули державу, що захлинається від від ковіду, не всі.
Так, на Кіровоградщині урок історії розпочався з з видворення невакцинованої вчительки поліцейськими. Поліцію до школи викликала директорка, бо, по при заборону, нещеплені семеро вчителів продовжували викладати, до того ж — без масок. Конфлікт продовжився на коридорі й тривав до вечора.
Скандальну вчительку оштрафували. Тепер вона заплатить 17 тисяч гривень за те, що невакцинована викладала уроки і ще 255 гривень, бо була без маски. Та жінка вважає своє відсторонення незаконним й буде позиватися до суду.
Без шоу в класі, але теж готують позов вчителі на Житомирщини, бо кажуть, що” ніхто не має права без особистої згоди бути підданий на медичні експерименти”.
100% вакцинація педколективу не гарантує, що школа працюватиме очно, хоча влада обіцяла, обурюється освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
За його словами, подекуди місцева влада вирішила зекономити на опаленні і користуючись нагодою, просто закрила школи.
Закриті цього тижня, були зокрема школи у Чернівцях, Рівному, Дніпрі, Львові та Києві. І якщо очільники 4-х названих міст передумали й дозволили відзавтра дітям повернутися за парти, то столиця — ні.
“У столичних лікарнях перебуває 85 дітей з COVID-19 та підозрою на захворювання. Четверо з них перебувають у реанімації. Такої кількості дітей не було в лікарнях за всі хвилі вірусу. Наступного тижня учні 1-4 класів за парти не сядуть”, — заявив мер Києва Віталій Кличко.
І поки школи на замку, у столиці відкрили найбільший в Україні та один з найбільших в Європі ТРЦ.
“У кіно можна, а в школу не можна. В метро можна їздити, магазини працюють, і тільки школи чомусь найбільш небезпечні в нашій країні. По суті це подвійні стандарти”, — зазначає активістка Оксана Марченко.
Прем’єр Денис Шмигаль закликає місцевих чиновників повідкривали школи, адже невакциновані вчителі й так відсторонені. Те саме заявила й Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, наголосивши, що серед хворих на COVID-19 дітей не більше 8 відсотків.
Тим часом Україна — у трійці в світі за кількістю смертей за добу. Найстрашніші цифри були у вівторок, 9 листопада, — 833 смерті. Та лікарі сподіваються, що пік ми пройшли, але це ще далеко не кінець.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…