Безпека

“Не приймати Україну в Альянс” і “не розглядати РФ як противника”: Кремль оприлюднив свої вимоги до НАТО і США

Міністерство закордонних справ Росії опублікувало проєкти договорів зі США та НАТО про так звані “гарантії безпеки” та “заходи із забезпечення безпеки”, які Москва 15 грудня офіційно передала американській стороні.

Проєкти документів оприлюднено на сторінці МЗС РФ у фейсбуці.

“Договір” зі США складається із 8 статей, угода з НАТО – з 9 статей.

Зокрема, в одному з пунктів Росія пропонує державам НАТО взяти на себе зобов’язання “виключити подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав”.

Також Північноатлантичний Альянс має взяти на себе зобов’язання не розміщувати додаткові сили та озброєння за межами країн, що були членами НАТО станом на 27 травня 1997 року (тобто до вступу в Альянс держав Східної Європи), “крім виняткових випадків” – за згодою Росії та членів НАТО.

Окрім того, Росія пропонує відмовитись “від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії“.

Договір також передбачає, що учасники унеможливлюють розгортання ракет середньої та меншої дальності наземного базування в районах, з яких вони здатні вражати цілі на території інших учасників.

І США, і Росія в разі підписання договору зобов’язуються “утриматися від польотів важких бомбардувальників” поза своїм повітряним простором та присутності бойових кораблів поза національними водами, звідки вони можуть вражати цілі на території іншої сторони.

Згідно з однією зі статей, учасники договору “підтверджують, що не розглядають одне одного як противників” та “підтримують діалог і здійснюють взаємодію з удосконалення механізмів запобігання інцидентам у відкритому морі й повітряному просторі над ним (передусім на Балтиці і в Чорноморському регіоні)”.

Для розв’язання питань та врегулювання проблемних ситуацій пропонується застосовувати механізми термінових консультацій на дво- та багатосторонній основі, включаючи Раду Росія-НАТО. Для екстрених контактів РФ пропонує організувати “гарячі” телефонні лінії.

Як писала “Новинарня“, Росія вимагає від НАТО офіційно відкликати обіцянку про можливий вступ України та Грузії, яку було дано на саміті у Бухаресті 2008 року.

Раніше президент Росії Путін назвав “неприйнятним” вступ України до НАТО.

Водночас президент США Джо Байден на переговорах із Путіним відкинув вимогу про гарантії невступу України до Альянсу.

У НАТО також заявляють, що Росія не має права голосу щодо членства України.

Наступний саміт НАТО, який буде присвячений реалізації концепції НАТО 2030 та адаптації Альянсу до сучасних викликів, відбудеться у Мадриді 29-30 червня 2022 року.

 

Yrij

Recent Posts

Настав час нервувати і тим, у кого бронь: у Міноборони зробили раптову заяву

Подробиці Явки у ТЦК не уникнути навіть із наявністю броні від мобілізації Вже з 18…

3 години ago

Такими доларами вже можна обклеювати стіни: які купюри у вас не прийме жоден обмінник

Про це краще знати. Українцям радять ознайомитись із критеріями, встановленими Національним банком України для прийому…

5 години ago

“Могутня гроза суне прямо в ці області, ніхто в Україні не чекав такої негоди”: де буде мороз у -9 градусів, снігопад та дощ?

Якщо ви думали, що весняніше тепло вже встановилося назавжди, приготуйтеся до сюрпризу: північний вітер принесе…

7 години ago

Ця функція “з’їдає” весь заряд телефона: вимкніть її та майте чистий спокій

Багато користувачів смартфонів стикалися з тим, що заряд на телефоні швидко сідає навіть тоді, коли…

9 години ago

Бронь від мобілізації: чи потрібно військовозобов’язаним йти до ТЦК

Для оновлення даних до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки повинні прийти і ті чоловіки,…

11 години ago

В Дії з’явиться посвідчення ветерана бойових дій

Мінцифри пропонує взяти участь у бета-тестуванні учасників бойових дій, людей з інвалідністю внаслідок війни, учасників…

14 години ago