Суспільство

“Син омікрону”: новий штам потрапив у поле зору ВООЗ та викликав суперечки вчених

Спочатку була “альфа”, потім “дельта”, потім “омікрон”. На сьогоднішній день “омікрон” дедалі частіше зустрічається і в Україні. Але тепер є так званий “син мікрону”, підваріант, який був відзначений Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) як новий варіант для відстеження.

Офіційно званий “омікрон BA.2”, він має більшість загальних мутацій з вихідним варіантом “омікрону”, але з декількома новими мутаціями, які потенційно можуть вплинути на функціонування вірусу, і саме за цим ВООЗ попросила чиновників у всьому світі стежити.

” Нам потрібно відповісти на кілька важливих питань. Наскільки добре сучасні вакцини проти COVID або попередня інфекція захищають від цього нового підваріанту? Чи працюватимуть як і раніше моноклональні антитіла і ліки, що використовуються в даний час? І чи викликає це більш важке захворювання? “, – сказав Едвард Волш, доктор медичних наук, професор інфекційних захворювань у Медичному центрі Університету Рочестера, коментуючи ситуацію з новим підвидом вірусу.

“Омікрон” все агресивніше
На даний момент BA.2 був виявлений у 49 країнах та 17 штатах США, при цьому зареєстровано понад 10 800 випадків, згідно з глобальним трекером варіантів COVID, що підтримується Центром з контролю та профілактики захворювань та Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань.

Але, за словами Уолша, поки що рано говорити, чи є цей підваріант приводом для занепокоєння.

” Поява нових варіантів і подваріантів не є несподіваною. Насправді ми спостерігали три підваріанти дельти, які ніколи ні до чого не приводили “, – сказав він.

“Син омікрону” привернув увагу ВООЗ, тому що у нього є кілька нових мутацій в області його геному, який кодує Spike, білок, який проникає зовні вірусу і допомагає йому проникати у клітини-господарі. Поточні вакцини проти COVID націлені на цю область вірусного геному, тому мутації тут потенційно можуть допомогти вірусу ухилитися від цих вакцин та/або легше проникнути у клітини.

Що кажуть дослідження
Ранні дані свідчать про те, що BA.2 може поширюватися легше, ніж омікрон, хоча для підтвердження цього потрібно більше даних і для розуміння того, який вплив може мати підвищена трансмісивність на госпіталізації та смертність.

Важливо відзначити, що ВООЗ поки що не знайшла причин для позначення цього підваріанту як “варіант, що викликає занепокоєння” або навіть “варіант, що становить інтерес “. Поки вони відслідковують, чи викликає цей BA.2 більш тяжке захворювання, наразі немає жодних доказів того, що це так.

Той факт, що BA.2 також називають “невидимим омікроном”, викликав помилкову тривогу з приводу того, чи зможе він ухилитися від тестів на COVID. Прізвисько, яке використовувалося деякими агентами новин, відноситься до того факту, що деякі тести на COVID не можуть легко відрізнити BA.2 від інших варіантів, таких як дельта-штам, а не те, що його не можна виявити за допомогою тестів на COVID.

” Діагностичні тести, як і раніше, актуальні. Вони все ще можуть виявити вірус, але вони не можуть сказати, чи є він омікрон або яка це версія омікрону “, – сказав Уолш.

Що далі?
На даний момент дослідники вичікують, оскільки нові дані швидко збираються по всьому світу. Хоча вчені не хочуть робити прогнозів, вони, як і раніше, сподіваються, що BA.2 не викликає більш важких захворювань і не зможе “утекти” від вакцинації, і що світ наближаємося до фази пандемії, коли хвороба протікатиме все менш і менш важко.

Цей матеріал підготовлений на підставі останніх досліджень, висновків вчених та лікарів. Матеріал має виключно загальноінформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу або отримання медичних порад обов’язково зверніться до лікаря.

Саша

Recent Posts

Війна закінчиться у 2024 році: путін уже готується злити свою армію – спливли подробиці

Експерт розповів, що задумав російський диктатор і коли закінчиться повномасштабна війна Політолог Андрій Піонтковський в…

2 години ago

Ухилянтів аж трясе: мобілізацією все не обмежиться

Що чекає на українців, які порушать закон До набрання чинності закону про мобілізацію залишилося не…

4 години ago

“Потужний снігопад суне в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом”: де буде мороз у -8 градусів, дощ і гроза?

Синоптики повідомляють українців про те, де варто очікувати погіршення погоди прямо на Великдень. За всю…

8 години ago

“Насувається жорстке посилення мобілізації, є повний список категорій чоловіків зі збереженою відстрочкою”: ТЦК і повістки

Новий закон про мобілізацію в Україні набуде чинності вже 18 травня 2024 року. Цей документ…

10 години ago

Українцям безкоштовно вставлятимуть зуби: на яких умовах

Подробиці Українці зможуть безкоштовно зробити протезування зубів Міністерстві охорони здоров'я спільно з Національною службою здоров'я…

20 години ago

Виплату пенсій зупинено: у ПФУ попередили – потім дадуть за всі місяці, але з умовою

Подробиці Українські пенсіонери із числа ВПО, які не пройшли ідентифікацію, отримають свої кошти, як тільки…

23 години ago