Ми живемо в минулому?
Органи почуттів, особливо очі, постійно одержують візуальну інформацію мільйонів форм, кольорів та змінних рухів. Розуміння цих стимулів — непросте завдання для мозку, тому органу доводиться вдаватися до деяких хитрощів.
Нове дослідження, проведене експертами психології з Каліфорнійського університету в Берклі та Університету Абердіна, показало, що люди можуть жити в минулому, щоб мати можливість сприймати світ.
Доцент психології Мауро Манассі з Абердинського університету і професор психології Девід Уітні з Каліфорнійського в Берклі написали, що очі постійно бачать візуальний світ, що змінюється, через світло, точку огляду, моргання і рухи тіла.
Але, незважаючи на галасливий і постійно мінливий візуальний світ, мозок, як і раніше, сприймає його стабільно.
У дослідженні під назвою «Ілюзія візуальної стабільності через активну перцептивну послідовну залежність», опублікованому в журналі Science, вчені представили раніше невідому візуальну ілюзію, яка показує, що мозок постійно згладжує сприйняття з плином часу, щоб створити ілюзію стабільності, незважаючи на те, бачить фізично мінливий об’єкт.
Це означає, що мозок діє як машина часу, яка продовжує відправляти людей назад у часі, поєднуючи візуальні дані кожні 15 секунд на одне враження.
Дослідники пояснюють, що якби мозок постійно оновлювався в режимі реального часу, ми бачили б хаотичну картинку. Постійний рух, коливання світла і тіні — нам здавалося б, що галюцинуємо нон-стоп.
Щоб проілюструвати свою гіпотезу, вчені створили ілюзію, в якій відео показує одну сторону на 30 секунд повільніше, ніж у реальному часі. Але вони виявили, що учасники навряд чи помітили повний рівень зміни в часі. Натомість вони повідомили, що він старіє на 15 секунд повільніше.
Щоб показати, як працює механізм стабілізації, вони провели експеримент за участю кількох сотень добровольців. Їм показали 30-секундне відео із зображенням людини, яка швидко старіє. Волонтери мали зрозуміти, наскільки він став старшим.
Майже всі учасники експерименту помилилися у розрахунках. Вони назвали вік, який відповідав зображенню, показаному на 15 секунд. Це означає, що замість останньої зміни в режимі реального часу люди бачили ранні трансформації особи.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…