Медики з Х’юстонської методистської лікарні назвали відмінності між пацієнтами, інфікованими штамами коронавірусу Альфа, Дельта та Омікрон.
Наприкінці лютого 2020 року, коли пандемія COVID-19 лише почалась, мережа медичних установ The Methodist Hospital System у Х’юстоні (штат Техас) запустила масштабний проєкт популяційної геноміки, призначений для секвенування всіх зразків SARS-CoV-2, зібраних у пацієнтів, які перебувають на лікуванні у місцевих установах.
Таким чином експерти хотіли вивчити розвиток епідемії у Х’юстоні, у якому проживає близько 7,2 мільйона людей. Це четверте за величиною місто США та найбільш етнічно різноманітний мегаполіс у країні. Наразі у базі є зразки більш ніж 70 тисяч хворих.
Нещодавно науковці провели порівняльний аналіз інфікованих штамами Омікрон, Дельта та Альфа. Загалом у дослідження увійшла інформація про 40 991 людину.
Чим відрізняються пацієнти
Як з’ясувалося, пацієнти з Омікроном були на декілька років молодші за пацієнтів з Альфа або Дельта: середній вік перших — 44,3 року, 57,8% становлять жінки.
До того ж інфіковані Омікроном рідше потребували госпіталізації, а якщо й потрапляли на лікування до лікарень, то проводили там значно менше часу: 3,2 дня замість 5,1 дня у випадку з Альфа та 5,4 дня при Дельті.
За досліджуваний період померли 38 Омікрон-пацієнтів, тобто одужали 99,1% проти 170 померлих з Альфа (одужали 94,6%) та 839 з Дельтою (одужали 94,7%). Лише один пацієнт з Омікроном потребував екстракорпоральної мембранної оксигенації (інвазивний метод насичення крові киснем), 49 – ШВЛ.
Важливий момент – вакцинація
Пацієнти, інфіковані Омікроном, частіше були вакциновані: лише 1 815 людей (40,6%) не пройшли вакцинацію проти 11 415 пацієнтів з Дельтою (72,6%). А під час Альфа-хвилі повний курс вакцинації на момент інфікування пройшла лише 101 людина (3,2%).
156 пацієнтів (3,5%) підхопили Омікрон як мінімум через тиждень після першого щеплення, 1 786 (40%) – через 14 днів після другого, 711 (15,9%) – через два тижні з моменту введення бустерної дози. Що стосується Дельти, то цифри такі: 494 (3,1%) заразилися через тиждень після першого щеплення, 3 679 (23,4%) – 2 тижні після другого та 140 (0,9%) після бустера.
Також вчені перевірили всі повні послідовності геному з їхньої бази даних. У двох пацієнтів виявили субваріант Омікрону BA.2 (Стелс-Омікрон), який лише почав ширитися світом, але вже домінує у деяких країнах.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…