Вчені розробили підхід, який перешкоджає роботі критично важливого клітинного механізму для передачі вірусу SARS-CoV-2, зупиняючи поширення зараження.
Джерело: UC Davis Health
Штам Омікрон показав, що ефективність вакцин проти COVID-19 може знижуватися. Ці обставини змусили вчених продовжувати роботу над терапевтичними засобами, такими як антитіла. Тепер команда з Каліфорнійського університету представила антитіло FuG1, яке впливає на здатність SARS-CoV-2 передаватися від клітини до клітини.
Що відомо про нове антитіло
FuG1 націлений на фермент фурин, який SARS-CoV-2 використовує під час інфікування. До речі, ВІЛ, вірус грипу та збудник лихоманки Денге також використовують фурин. Тобто потенційно, це лікування антитілами можна використовувати у терапії цих захворювань.
Водночас фермент є присутнім у всьому організмі людини і необхідний для нормального функціонування багатьох біологічних процесів. Тому вчені відмовилися від ідеї класичних інгібіторів фурину і націлилися на спайковий білок SARS-CoV-2.
Конструкція антитіла була аналогічна моноклональним антитілам, проте включала додаткову функцію – подовжений пептид Fc, який специфічно взаємодіє із фурином.
Атмосферний фронт приніс в Україну потепління та погоду без опадів. Синоптики пояснили, чи варто хоч…
Стало відомо про загибель 20-річної української моделі. Про це повідомляють у телеграм-каналах. Марія Ковальчук зникла…
Літо розпочнеться у травні Літня погода в Україні може прийти раніше, ніж зазвичай, а стійке…
Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається…
Перевищення швидкості може коштувати українцям суму до 1700 грн Правила дорожнього руху в Україні 2025…
У столиці помер 12-річний хлопець Назар, якого вдарило струмом на даху електрички. 12-річний Назар боровся…