Таке рішення ухвалене 17 березня 2022 року під час засідання Уряду України й затверджене відповідним розпорядженням.
В Україні створено Національне інформаційне бюро. Ключовою метою діяльності цього органу є збір (усіма можливими способами), узагальнення даних про українських військовополонених, загиблих, зниклих безвісті, незаконно затриманих РФ, зокрема і з-поміж мирного населення.
Про це повідомила віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук у відеозверненні.
За її словами, НІБ діятиме і відповідно до міжнародно-гуманітарного права, зокрема ст. 122 Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими (ІІІ) та ст. 136 Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни (IV).
“Враховуючи, що Україна є однією зі сторін у цій війні, наша держава в контексті міжнародного права зобов’язана саме так поводитись. Адже Україна є цивілізованою країною й дотримується міжнародних норм.”, – зазначила віцепрем’єрка.
Національне інформаційне бюро перебуватиме у сфері управління Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Ключовою метою діяльності цього органу є збір (усіма можливими способами), узагальнення даних про українських військовополонених, загиблих, зниклих безвісті, незаконно затриманих рф, зокрема і з-поміж мирного населення.
“Відповідно до офіційних даних Генерального штабу Збройних Сил України, втрати особового складу ворога вже перевищують 14 000 військовослужбовців. Наші захисники щоденно беруть у полон тих, хто незаконно вторгся на нашу територію від 24 лютого поточного року і донині. Тож списки як загиблих, так і військовополонених РФ теж складатиме українська сторона. Їхні родини мають знати, куди російська влада відправила їх дітей, чоловіків та братів”, – сказала Верещук.
Надалі в Україні буде створено «кейс обміну», або обмінний фонд. За допомогою структур МКЧХ, який виступає нейтральним посередником, Україна надаватиме інформацію супротивній стороні.
“Така діяльність дозволить Україні вкотре довести злочини РФ та в перспективі активізувати процес обміну полоненими й тілами загиблих із супротивною стороною”, – зазначила Верещук.
Вже сьогодні запрацювала «гаряча лінія» Національного інформаційного бюро – 1648 та (044) 287-81-65 для первинного збору інформації і комунікації із постраждалими. Лінія також функціонуватиме у месенджерах.
“Наразі оперативно вживають необхідних технічних процедур, що дозволять розпочати виконання НІБ означених повноважень”, – резюмувала віцепрем’єрка.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…