Освіта

В Україні цьогоріч не буде вступних іспитів до вишів: скасують і ЗНО, і ДПА

В Україні цьогоріч мають намір скасувати Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), Державну підсумкову атестацію (ДПА), єдиний вступний іспит і фахове вступне випробування. Таким чином, вступних іспитів до вишів не буде. Вступ буде організовано за іншою схемою.

Відповідний законопроект №7132 щодо скасування підсумкових і вступних випробувань випускників шкіл вже розроблений і поданий на розгляд до Верховної Ради. Про це інформує у своєму Telegram-каналі Центр протидії дезінформації, посилаючись на повідомлення від міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

За словами очільника Міносвіти, цей законопроект став підсумком спільної праці Міносвіти, парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій, а також пересічних освітян і батьків. Усі вони зійшлися на думці, що цьогоріч, через виняткові обставини, слід змінити алгоритм вступних випробувань для випускників шкіл. Водночас Сергій Шкарлет наголошує на тому, що таке втручання у процес вступу має бути одноразовим.

“Пропонуємо скасувати складання державної підсумкової атестації (ДПА), зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг в 2022 році виключно!”, – пише Шкарлет у своєму Telegram.

Міністр освіти розповідає, що таке рішення далося творцям законопроекту непросто, однак на тлі того, що сьогодні відбувається в Україні, воно є необхідним. Адже багатьом школярам разом із батьками довелось покинути рідні домівки та навчання у школах, аби втекти подалі від війни. Та й інші діти, які живуть на неокупованій території, також щодня наражаються на стрес. Війна зачепила кожну українську сім’ю.

“Наше головне завдання знизити рівень будь-яких стресів для дітей. Вони проживають непростий період сьогодні, і ми маємо докласти всіх зусиль, щоби цей період хоча б якось пом’якшити”, – наголошує міністр.

Крім того, в Міносвіти усвідомлюють, що багато українських дітей виїхали з батьками за кордон. І дехто з них очевидно пробуватиме вступати до європейських навчальних закладів. Тим більше, що в деяких країнах юним українцям обіцяють преференції при вступі до тамтешніх вишів.

Водночас, одне з головних завдань України сьогодні – не лише перемогти ворога, але й зберегти потенціал країни, молодь, яка є майбутнім нашої держави. Отже, Міносвіти пішло на такі безпрецедентні кроки ще й задля того, аби заохотити молодь повертатися в Україну і здобувати освіту у вітчизняних вишах.

“Скасування ЗНО сьогодні необхідне для збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для нашої країни та суспільства час”, – резюмує очільник Міносвіти.

lena

Recent Posts

“Ніхто в Україні не готувався до такої зміни температури, мороз вдарить у цих областях”: де буде дощ і потужна злива?

Атмосферний фронт приніс в Україну потепління та погоду без опадів. Синоптики пояснили, чи варто хоч…

1 тиждень ago

У Дубаї загинула 20-річна українська модель (ФОТО)

Стало відомо про загибель 20-річної української моделі. Про це повідомляють у телеграм-каналах. Марія Ковальчук зникла…

2 тижні ago

Шквали, зливи і аномальна спека: весна та літо здивують погодою

Літо розпочнеться у травні Літня погода в Україні може прийти раніше, ніж зазвичай, а стійке…

2 тижні ago

“Істерія! Кого залишать на мирній території від ТЦК з 1 квітня в Україні?”

Відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається…

2 тижні ago

Штрафи за перевищення швидкості: водіям озвучили суми на 2025 рік

Перевищення швидкості може коштувати українцям суму до 1700 грн Правила дорожнього руху в Україні 2025…

2 тижні ago

Помер хлопець, якого вдарило струмом на даху електрички

У столиці помер 12-річний хлопець Назар, якого вдарило струмом на даху електрички. 12-річний Назар боровся…

2 тижні ago