З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну львівський вокзал приймав на день близько 130 тис. людей.
Так, начальник вокзалу майже місяць жив на роботі. Та попри значне збільшення навантаження ніхто з майже пів тисячі працівників не відмовився виконувати свою на роботу. Адже навіть прибиральниці знають, що сьогодні це їхній обов’язок.
78-річна пані Галина з чоловіком та котом втекли від війни 12 березня. Два місяці вони втрьох жили у родичів на Львівщині.
– Ми були на дачі під Макаровом, а коли почали бомбити 8 березня, то там повилітали вікна. Закордон ми їхати не хотіли, тому що ми вже в такому віці. Ми вважали, що все-таки Львів більш безпечний, – розповіла мешканка Києва Галина Луцик.
Начальник Українського центру по обслуговуванню пасажирів Роман Олійник розповів, що він майже місяць жив на роботі. Чоловік прийшов на роботу о пів на п’яту ранку 24 лютого, а додому потрапив лише 7 березня. Сам зустрічав евакуаційні потяги. Найбільше запам’ятав потяг з Харкова.
– Був настільки забитий цей хюндай, ми просто тримали людину, щоб вона не випала. На вокзалі організували волонтерський штаб, у найгарячіші моменти зо 2 сотні волонтерів координували рух людей, інформували пасажирів, годували, гріли, морально підтримували. На вокзалі досі працює медико-психологічний штаб, – каже начальник Львівського залізничного вокзалу Роман Сенишин.
Психологиня Наталя з початку березня на вокзалі, від розповідей людей – волосся дибки. За її словами, дівчина з Ірпеня зійшла з розуму після зґвалтування. Також їхав тато з дітьми з Запоріжжя, двох малесеньких дітей мама залишила і він просто ридав.
У кімнаті матері й дитини на підлозі ночували до двохсот людей. Лише в одному волонтерському штабі роздавали до 5 тис. порцій їжі на день. Радикально побільшало роботи у прибиральників вокзалу. Восьмеро жінок не давали раду зі сміттям після сотень тисяч людей. Їм допомагали комунальники та волонтери.
– Ми шкодували людей, плакали, стояли біля них, тяжко було. Ми не знали, що буде далі. Але йшли на роботу і працювали – це наш обов’язок, – розповіла прибиральниця Нататя Боляк.
У березні сюди щодня прибували майже 20 потягів з тисячами евакуйованих українців. Нині вокзал приймає всього по два евакуаційні потяги на день – в яких до тисячі людей.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…