Трійця 2022 – двунадесяте свято, яке вважається одним з найголовніших в православ’ї.
Щорічно відзначається на 50-й день після Великодня, тому має другу назву “П’ятидесятниця”.
УНІАН розповідає, що потрібно принести до церкви на батьківську суботу і які традиції цієї дати.
Цього року поминальна субота випадає на 11 червня. У цю дату поминають покійних, особливо тих, у кого не залишилося родичів. У традиціях батьківської суботи переплітаються слов’янське язичництво і християнське православ’я. Згідно з повір’ями, на 50-й день після Великодня на землю зійшов Святий Дух, що стало символом завершення порятунку людства.
Раніше в Троїцьку батьківську суботу в церквах поминали тільки передчасно покійних – священики з’ясовували обставини смерті і вносили імена в список. Зараз можна поминати всіх, відвідувати панахиди в храмах і ходити на кладовища.
Що потрібно робити в Троїцьку батьківську суботу
Православні віруючі в цей день ходять на поминальні служби і передають записки для панахиди. Велика панахида в церкві проводиться в п’ятницю, на наступний день священики служать Божественну літургію заупокійну, загальну панахиду, а також виступають з проповідями. Також прийнято читати молитви в церквах, на могилах і вдома. Якщо у віруючої людини немає можливості відвідати храм, то можна помолитися в колі сім’ї, прочитавши “Отче наш”.
Ще одна традиція дня – необхідно подавати милостиню нужденним і відвідувати кладовища. Важливо навести порядок в місцях спочинку – прибрати сміття, посадити квіти, принести пісні продукти. Церква такі дії засуджує, як ритуали язичницькі, але українці все одно дотримуються традицій своїх предків.
Заборонено в поминальний день:
шити, в’язати; займатися будівництвом; працювати в городі; лихословити і пліткувати; пити алкоголь і курити; поминати покійних поганими словами.
Слов’яни в цю дату влаштовували сімейні вечори, так як вважали, що поминальний день – це світле свято, а не причина для скорботи. Християнська церква до веселощів ставиться скептично і не особливо підтримує.
Троїцька батьківська субота 2022 – традиції язичництва
За старих часів люди готували трапезні страви – варили кутю, яйця фарбували в зелений колір, пекли поминальні млинці. Частування призначалися не тільки для поминального столу, але і як дар покійним.
Молоді люди влаштовували гуляння, розпалювали багаття і збиралися біля водойм, проганяючи русалок і водяних. У п’ятницю і в суботу розвішували по будинку березові гілки, щоб захиститися від нечистої сили.
Обов’язково в п’ятницю потрібно було зробити генеральне прибирання, а потім три дні не підмітати підлогу. Після закінчення цього терміну необхідно ретельно вимести всі кути в будинку.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…