Місячний дохід митрополії Московського патріархату в Україні становить близько 18 мільйонів гривень, а річний – 216 мільйонів гривень.
Про це пише видання “Заборона”.
Так, журналісти підрахували, що РПЦвУ має близько 11 800 парафій – первинна ланка багаторівневої структури церкви – а кожна парафія платить частину зібраних пожертвувань в єпархію, якій підпорядковується. Середній міський прихід приносить єпархії 7 000 гривень, сільський – 750 гривень. Таким чином, єпархії отримують близько 46 мільйонів гривень, з яких 20% віддають центральному органу – митрополії.
Ще одне джерело доходів єпархій РПЦвУ – лавки церковних товарів. За даними видання, в залежності від розміру єпархії, вони приносять від 150 тисяч до 450 тисяч гривень на місяць.
“Також, час від часу, єпархії влаштовують показ значущих церковних реліквій з нібито цілющими властивостями. Наприклад, 2016 року РПЦвУ в Одесі анонсувала масштабну церковну подію – показ мощей святого Пантелеймона.
Говорили, що це “можливість побачити їх всього один раз”. Поклонитися мощам прийшли близько 100 тисяч вірян. Кожен пожертвував в церковну скарбничку мінімум 5 – 7 гривень і стільки ж витратив на свічку або пластикову ікону. За два дні церковники заробили майже 1,5 мільйона гривень. Насправді, як зазначає видання, ці мощі постійно перебувають у вільному доступі в трьох одеських монастирях РПЦвУ. Ця акція – лише один із способів наповнення церковного бюджету”, – йдеться у повідомленні.
Особливе місце в структурі РПЦвУ мають “ставропігійні” монастирі, які підпорядковуються безпосередньо митрополії. Головні з них – Києво-Печерська, Почаївська та Святогірська лаври. Віряни несуть в лаври пожертвування, купують послуги – поминання живих і мертвих. Також монастирі продають реліквії, власну продукцію та літературу.
За підрахунками видання, одна лавра заробляє мінімум 10 мільйонів гривень на місяць. 20% доходу лаври віддають митрополії. Це, як мінімум, 6 мільйонів гривень від трьох головних монастирів на місяць.
Також церква має спонсорів в політичних, кримінальних і бізнес-колах. Головний з них – олігарх і депутат-мажоритарник від “Опозиційного блоку” Вадим Новинський.
У той самий час релігійні організації не вважаються неприбутковими і платять податки зі своєї економічної діяльності. Не сплачуються податки за безпосередньо релігійну діяльність і за пожертви, які вони отримують. Однак, повністю проконтролювати грошовий потік церков неможливо.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…