Суспільство

“У Чехії тепер нові правила для біженців”: як українцям продовжити термін перебування в країні та оформити виплати

Новообраний президент Чехії Петро Павло підписав закон Lex Ukrajina IV, який передбачає низку змін щодо продовження термінів дії тимчасового захисту, виплат та соціального страхування для українських біженців. Юрист Маріанна Гавришко докладно розповіла, як ці нововведення позначаться на житті українців у Чехії.

Як інформує “biz.today.ua”, по-перше, закон продовжує дію тимчасового захисту українців до березня 2024 року. Візи автоматично продовжуватись не будуть. Для цього біженці мають відвідати особисто відділ МВС та отримати відповідні вклейки у паспорт. У тих, хто не пройде цієї процедури, віза буде анульована, і їм доведеться оформлювати її заново. Таким чином, тим біженцям, які перебувають у Чехії з лютого чи березня минулого року, потрібно встигнути продовжити візу до кінця березня 2023 року.

Також президент Чехії вніс зміни до грошових виплат українців. Тепер розмір допомоги біженцям буде відповідати прожитковому мінімуму, встановленому в Чеській Республіці. Сума виплат на одного дорослого становитиме 4860 крон замість 5000 крон, а на дитину – 3490 крон на місяць. Для пенсіонерів та осіб з інвалідністю грошова допомога збільшиться у 1,5 раза від прожиткового мінімуму та становитиме 7 290 крон на місяць, на дітей-інвалідів – 5 235 крон.

При виплаті грошової допомоги враховуватиметься також дохід біженця. На фінансову допомогу в Чехії зможуть претендувати ті біженці, доходи яких не перевищують суму фіксованої виплати. До того ж враховуватимуться і перекази коштів з-за кордону.

Доходом не вважатимуться лише виплати на дітей від ЮНІСЕФ. Крім того, раз на півроку влада перевірятиме, чи є у заявника причина не виходити на роботу, наприклад, догляд за маленькою дитиною, пенсія чи навчання. В іншому випадку українців стимулюватимуть виходити на роботу.

Також з лютого у Чехії діють нові правила для українців щодо отримання медичної допомоги. Термін, за який держава сплачуватиме внески до системи державного медичного страхування для біженців (VZP), буде скорочено до 150 днів.

Саша

Recent Posts

Настав час нервувати і тим, у кого бронь: у Міноборони зробили раптову заяву

Подробиці Явки у ТЦК не уникнути навіть із наявністю броні від мобілізації Вже з 18…

9 години ago

Такими доларами вже можна обклеювати стіни: які купюри у вас не прийме жоден обмінник

Про це краще знати. Українцям радять ознайомитись із критеріями, встановленими Національним банком України для прийому…

11 години ago

“Могутня гроза суне прямо в ці області, ніхто в Україні не чекав такої негоди”: де буде мороз у -9 градусів, снігопад та дощ?

Якщо ви думали, що весняніше тепло вже встановилося назавжди, приготуйтеся до сюрпризу: північний вітер принесе…

13 години ago

Ця функція “з’їдає” весь заряд телефона: вимкніть її та майте чистий спокій

Багато користувачів смартфонів стикалися з тим, що заряд на телефоні швидко сідає навіть тоді, коли…

15 години ago

Бронь від мобілізації: чи потрібно військовозобов’язаним йти до ТЦК

Для оновлення даних до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки повинні прийти і ті чоловіки,…

17 години ago

В Дії з’явиться посвідчення ветерана бойових дій

Мінцифри пропонує взяти участь у бета-тестуванні учасників бойових дій, людей з інвалідністю внаслідок війни, учасників…

20 години ago