Освіта

Школи можуть заявити про свою суб’єктність, – голова ДСЯО

Українські школи отримали більше можливостей, щоб у межах академічної автономії заявити про свою суб’єктність у системі освіти.

Про це заявив голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак, коментуючи можливість вибору школи щодо організації освітнього процесу за власними освітніми програмами.

За словами голови Держслужби, ініціативність шкіл у створенні власних освітніх програм сприятиме змінам і підвищенню якості в школі.

«Школи отримали більше можливостей, щоб у межах академічної автономії заявити про свою суб’єктність у системі освіти. У них з’явився вибір, як організувати освітній процес: продовжувати працювати за типовою освітньою програмою або ж заявити про свою унікальність і розробити власну освітню програму, не на основі типової, щоб відгукнутися на запит кожного свого учня, його батьків, учителя і своєї громади загалом. Така “децентралізація” в освіті дійсно сприятиме змінам і підвищенню якості в школі», — зазначив голова Державної служби якості освіти.

Також у Державній службі якості освіти презентували методичні рекомендації «Розробляємо освітню програму» та додаткові можливості, що отримує школа, втілюючи власну «нетипову» освітню програму.

Зокрема, школи мають можливості реалізовувати академічну свободу, оновлювати зміст освіти з огляду на потреби сьогодення, врахувати специфіку своєї роботи і стратегії розвитку.

Окрім того, у разі втілення власної «нетипової» освітньої програми школи зможуть оновити змістову складову навчання, формувати компетентності учнів з окремих або усіх освітніх галузей на рівні вищому, ніж це передбачено державним освітнім стандартом, а також упроваджувати інноваційні педагогічні технології та поширювати свій напрацьований досвід.

Авторами освітніх програм можуть бути педагоги та педагогічні колективи закладів освіти, наукові й науково-педагогічні працівники.

Нетипові освітні програми затверджує Державна служба якості освіти.

 

Саша

Recent Posts

Виплату пенсій закінчено – все: у Кабміні звернулися до людей з важливим попередженням

Що потрібно знати У ПФУ розповіли про фінансування пенсій за квітень У Пенсійному фонді України…

1 годину ago

“Потужна негода суне в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом”: де буде мороз у -15 градусів, дощ і снігопад?

Наближається завершення другого місяця весни. За історію спостережень синоптики фіксували у квітні навіть мороз у…

2 години ago

Нові ПДР, мобілізація, НМТ-2024, Великдень: що чекає українців у травні

Які зміни відбудуться у травні У травні 2024 запрацює новий закон щодо мобілізації військовозобов'язаних українців.…

6 години ago

Овни – чекає чудовий день, Близнюки – буде сильно колошматити, Леви – нерви в коробочку: гороскоп

Астрологічний прогноз на 29 квітня Під впливом планети Меркурій наша комунікація буде яскравішою і дотепнішою,…

8 години ago

Життя чоловіків не буде колишнім: опубліковано нові обов’язки для кожного

Новий закон про мобілізацію, який стосується чоловіків віком від 18 до 60 років, встановлює низку…

11 години ago

Кінець війни в Україні: залишилося 4 місяці, але розпочнеться вже з червня

Війна в Україні триває вже третій рік, і іноді спадає на думку, що жити в…

13 години ago