Від початку цього року в Україні провели три дитячі пересадки серця: 6-річній Соломії, 17-річній Юліані та 15-ти річному Максиму.
З Інституту серця виписали 6-річну Соломію, якій місяць тому зробили трансплантацію від 4-річного хлопчика. Він посмертно став наймолодшим донором в Україні. Соломія ж – першою в Україні пацієнткою, якій пересадили серце від іншої дитини.
Як нині почувається дівчинка та що насамперед зробить після повернення додому йдеться в сюжеті ТСН.
Місяць тому маленькій Соломії пересадили серце 4 річного хлопчика. Його батьки погодилися на посмертне донорство. Це була перша в Україні трансплантація серця від маленького донора маленькій пацієнтці.
Маленька Соломія не відпускає маминої руки, а іншою міцно обіймає м’яке мишеня Джері. Воно було улюбленою іграшкою хлопчика Юрка, який став донором. Іграшку принесла його мама, коли приходила послухати, як у грудях Соломії б’ється серце її сина. Тепер Соломійка називає Джері своїм охоронцем. Попереду дівчинку ще чекає тривала реабілітація, але найскладніше уже позаду.
У сусідній палаті від Соломійчиної додому зібралась і 17-річна Юліана. Місяць тому їй теж пересадили серце, але від дорослого донора. На виписку дівчина одягла улюблену сукню і уже знає, що першим зробить після повернення додому: “Піду з подругами на лате, мені дозволили пити лате, а я дуже люблю смак кави”.
Єдине що знає Юліана про людину, чиє серце б’ється в її грудях, — це те, що то був чоловік близько 50-років. Дівчина мріє колись познайомитися з його родиною і подякувати.
“Я в житті ще нічого не побачила, але дякуючи родині донора, я ще дуже багато можу побачити. Життя це найцінніше, що в нас є, якщо воно ще й подаровано вдруге”, – наголошує дівчина.
Від початку цього року в Україні провели три дитячі пересадки серця, крім Соломії та Юліани шанс на нове життя отримав 15-ти річний Максим з Миколаївщини. Нині він уже вдома.
Зараз у листі очікування своє серце чекають ще 12 дітей, трьом з них потрібен комплекс, так лікарі називають легені та серце.
“Для пересадки дуже важливі розміри серця. Від дорослого чоловіка дитині серце не пересадиш, і у нас, як і в світі, є проблеми з дитячим донорством. 2022 року не було жодної трансплантації дітям, а 2021-го ми робили дві трансплантації. В мене надія, що ми це зможемо робити швидше”, – каже директор Українського центру трансплант-координації Дмитро Коваль.Після пересадки серця ані у Соломії, ані у Юліани ускладнень не було, тож нині обидві дівчинки можуть поступово повертатися до звичайного життя. Юліана продовжить навчання у коледжі на факультеті з підприємництва. А Соломія збирається у перший клас, і до школи готувалася разом з мамою навіть коли була в реанімації.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…