Польки стали гірше ставития до українок-біженок – всьому виною ревнощі.
У Польщі бажання допомагати українцям падає. Про це свідчать останні дослідження Варшавського університету, передає польське видання Wyborcza, пише ТСН.
За інформацією видання, найбільше упереджень – у молодих польських жінок, які вбачають в українках конкуренток на ринку праці і в романтичних стосунках.
Польські чоловіки шукають знайомств з українками в Інтернеті
Журналісти Wyborcza зауважили, що в польському сегменті Інтернету стало багато оголошень на сайтах знайомств або навіть груп, які допомагають створенню стосунків між польськими чоловіками й українськими дівчатами.
“Групи “Українки знайомляться з поляком”, “Самотні Українки в Польщі”, “Шукаю хлопця-поляка” або “Українка шукає чоловіка-поляка”, “Поляк шукає дружину-українку” ростуть, як гриби після дощу, і швидко збирають тисячі людей”, – зазначається у статті.
Стереотипи про українок
На думку журналістів, польські чоловіки не хочуть стосунків з емансипованими жінками з хорошою роботою і власною думкою, а в українках, навпаки, вбачають хороших супутниць життя, які “готують гарячу їжу вчасно, самовіддані і вдячні, але перш за все (і, мабуть, найголовніше) – красиві”.
“Це стереотип, що українська жінка – покірна, традиційна дружина. Боюся, що ці надії можуть не виправдатися. Мій досвід роботи з українками показує, що це працьовиті, розумні й освічені жінки, які вміють піклуватися про себе”, – говорить Агнешка Косович, президентка Польського міграційного форуму.
Водночас вона не виключає, що для деяких українських жінок, які приїжджають до Польщі і важко знаходять у ній своє місце, стосунки з поляком можуть бути запорукою безпеки та стабільності.
За словами Косович, не всі українки, які переїхали до Польщі, залишили своїх чоловіків воювати на фронті на батьківщині. Багато з них раніше не були у стосунках, інші лише вступають у доросле життя.
Косович також зауважує інший феномен: “Розлука з чоловіком може принести полегшення, а не страждання, біль і тугу. Через війну подружжя часто розуміє, що їхні зв’язки все ж були не такими міцними. Буває, що у цих жінок раніше були невдалі стосунки”.
Польські жінки недолюблюють українок?
У проведеному польськими дослідниками опитуванні йдеться, що в групі польок до 29 років із середньою або вищою освітою помічена найбільша неприязнь до біженців з України.
“По-перше, побоювання занадто великої конкуренції на ринку праці. По-друге, занепокоєння, що біженки з України заберуть у них потенційних чоловіків”, – йдеться у статті.
Ставлення поляків до українських біженців загалом змінилося в гірший бік
Згідно з тими ж дослідженнями Варшавського університету, кількість поляків, готових допомагати українським біженцям, скоротилася.
Більшість поляків (67 відсотків) все ще сприймають біженців у позитивному світлі, але ця тенденція йде на спад. З іншого боку, в Польщі зросла негативна думка про українців – з 8 до 13 відсотків.
Вперше більшість поляків (55%) висловлюють сумнів щодо надання додаткової допомоги українцям.
“Споживче ставлення українців” – це ключовий вислів, який найчастіше згадувався в обґрунтуваннях. Цю причину свого негативу до українців назвали 39 відсотків респондентів. Полякам не подобається, що українці начебто вимагають багато послуг безкоштовно.
Все більше поляків вважають, що українці не мають права на такі ж соціальні виплати, як вони. Вони також виступають проти надання нашим громадянам пільг і фінансування харчування та проживання.
Скільки українців у Польщі
За інформацією польських соціологів, наразі в Польщі перебувають близько 1,2 мільйона біженців з України. Більшість із них жінки.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…