Новий закон про створення єдиного електронного реєстру військовозобов’язаних не вирішує проблему вручення повісток на вулицях та інших громадських місцях співробітниками ТЦК та СП.
“Якщо в ТЦК немає інформації про людину, в інших інстанціях її також може не бути. До прикладу, невідомо, де людина реально проживає, не їздила за кордон тощо. Тому її треба спочатку фізично знайти. А значить – рейди, безперечно, триватимуть”, – вважає кандидат юридичних наук Денис Головін.
Як інформує “Апостроф”, політолог Олег Лісний, своєю чергою, наводить із цього приводу цікаву аналогію: “У вас є стара улюблена відеокасета, і ви хочете її оцифрувати. Вам у будь-якому разі треба прийти з нею до фахівця. На самому початку фізична присутність військовозобов’язаного, на якого ще немає у реєстрі даних – обов’язкова”.
Коли закон №10062 може набути чинності – незрозуміло, адже його ще навіть ще підписав голова Верховної ради, не кажучи вже за президента. Адже головне – сам по собі він малофункціональний.
“Закон про єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних повинен був йти у зв’язці з новим законом про мобілізацію. Їх підганяли один до одного. Але, як ми знаємо, мобілізаційний закон повернули, і тепер перспективи його ухвалення з усіма правками не цілком зрозумілі. Спочатку треба сказати “а”, а потім – “б”, – розповідає співробітник одного з міських ТЦК та СП на ім’я Вадим.
Він зазначає, що закон про реєстр лише полегшує мобілізацію, й не більше. А ось повістки на вулицях та в інших місцях все одно продовжуватимуть вручати, – підкреслив працівник військкомату.
У Міноборони України наголосили, що “Україна має збільшувати власні потужності оборонних підприємств”.
Як інформує “ТСН”, в Україні зміняться правила бронювання військовозобов’язаних працівників оборонно-промислового комплексу (ОПК).
Про це повідомила заступниця міністра оборони Наталія Калмиков.
“Україна має збільшувати власні потужності виробництва зброї, техніки та обладнання. Тож підприємства оборонно-промислового комплексу мають працювати під час війни як годинник і нарощувати об’єми виробництва. Саме це питання вирішують зміни до постанови Уряду №76 від 27 січня 2023 року”, – написала вона у соціальних мережах.
За її словами, відтепер військовозобов’язані працівники підприємств, установ та організацій, визначених Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості критично важливими у сфері оборонно-промислового комплексу, бронюються:
незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності;
без обмежень щодо кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…