Війна

“Повістки вручатимуть за новою системою прямо у цих місцях, ухилянтів чекає несподіваний сюрприз”: мобілізація триває

Новий закон про створення єдиного електронного реєстру військовозобов’язаних не вирішує проблему вручення повісток на вулицях та інших громадських місцях співробітниками ТЦК та СП.

“Якщо в ТЦК немає інформації про людину, в інших інстанціях її також може не бути. До прикладу, невідомо, де людина реально проживає, не їздила за кордон тощо. Тому її треба спочатку фізично знайти. А значить – рейди, безперечно, триватимуть”, – вважає кандидат юридичних наук Денис Головін.

Як інформує “Апостроф”, політолог Олег Лісний, своєю чергою, наводить із цього приводу цікаву аналогію: “У вас є стара улюблена відеокасета, і ви хочете її оцифрувати. Вам у будь-якому разі треба прийти з нею до фахівця. На самому початку фізична присутність військовозобов’язаного, на якого ще немає у реєстрі даних – обов’язкова”.

Коли закон №10062 може набути чинності – незрозуміло, адже його ще навіть ще підписав голова Верховної ради, не кажучи вже за президента. Адже головне – сам по собі він малофункціональний.

“Закон про єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних повинен був йти у зв’язці з новим законом про мобілізацію. Їх підганяли один до одного. Але, як ми знаємо, мобілізаційний закон повернули, і тепер перспективи його ухвалення з усіма правками не цілком зрозумілі. Спочатку треба сказати “а”, а потім – “б”, – розповідає співробітник одного з міських ТЦК та СП на ім’я Вадим.

Він зазначає, що закон про реєстр лише полегшує мобілізацію, й не більше. А ось повістки на вулицях та в інших місцях все одно продовжуватимуть вручати, – підкреслив працівник військкомату.

У Міноборони України наголосили, що “Україна має збільшувати власні потужності оборонних підприємств”.

Як інформує “ТСН”, в Україні зміняться правила бронювання військовозобов’язаних працівників оборонно-промислового комплексу (ОПК).

Про це повідомила заступниця міністра оборони Наталія Калмиков.

“Україна має збільшувати власні потужності виробництва зброї, техніки та обладнання. Тож підприємства оборонно-промислового комплексу мають працювати під час війни як годинник і нарощувати об’єми виробництва. Саме це питання вирішують зміни до постанови Уряду №76 від 27 січня 2023 року”, – написала вона у соціальних мережах.

За її словами, відтепер військовозобов’язані працівники підприємств, установ та організацій, визначених Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості критично важливими у сфері оборонно-промислового комплексу, бронюються:

незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності;

без обмежень щодо кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню.

Саша

Recent Posts

“Водії не чекали таких радикальних заходів від ТЦК, автомобілі масово перевірятимуть”: мобілізація, повістки і покарання

У Хмельницькій області співробітникам Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на період дії режиму воєнного…

2 години ago

У ухилянтів око засмикалося: Зеленський підписав фатальний закон, можна позбутися і грошей, і авто, і всього майна

Подробиці Тепер ухилянтам виписуватимуть величезні штрафи Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким підвищуються штрафи…

3 години ago

Чехія запускає програму повернення українців додому: чи є зв’язок з мобілізацією

Проєкт пілотний Міністерство внутрішніх справ Чехії запустить пілотний проєкт, покликаний сприяти добровільному поверненню громадян України…

5 години ago

Електронний кабінет призовника запрацює вже сьогодні: в Міноборони розповіли деталі

Електронний кабінет, в якому чоловіки призовного віку можуть оновити дані, має запрацювати з 18 травня.…

15 години ago

Довідка про несудимість: у МВС зробили екстрене попередження для чоловіків

Подробиці У центрах МВС виникли затримки з опрацюванням запитів громадян У зв'язку з поширенням інформації…

17 години ago

Двох працівників ТЦК за писали при справі отримання хабаря

На Волині поліція викрила групу осіб, які за три тисячі доларів обіцяли не притягувати до…

19 години ago