Всі подробиці
У міністерстві освіти висловлено важливість необхідності скорочення кількості вищих навчальних закладів (ВНЗ) враховуючи той факт, що демографічні показники в наш час знижуються. Зазначено, що ця тенденція почалася задовго до повномасштабної війни, пише Телеграм-канал “Реальний київ”
Міністр освіти, Лісовий, наголосив на тому, що деякі заклади отримують фінансування переважно для збереження їхньої історії та пам’яті про попередні досягнення, і це не сприяє розвитку якості освіти в них у сучасний період.
За словами міністра, замість декількох слабких університетів, бажано утворити один потужний навчальний заклад і направити туди інвестиції. Водночас він запевнив, що університети, які об’єднуються, збережуть свою галузеву спрямованість і певний ступінь автономії, а також залишаться працювати висококваліфіковані кадри.
За словами Михайла Винницького, у 2008 році кількість випускників шкіл в Україні становила близько 640 тисяч осіб. На сьогодні цей показник зменшився і складає приблизно 360 тисяч випускників шкіл.
“Прогнози на майбутнє також не втішні. Засновані лише на демографічних показниках, які не враховують міграційні процеси, пов’язані з війною, вони свідчать про постійне зменшення кількості осіб, які народилися на території України 17 років тому. Прогноз до 2033 року передбачає, що кількість випускників складе близько 300 тисяч, при умові повернення територій, що наразі знаходяться поза контролем України”, – зауважив Михайло Винницький.
Також він наголосив, що у 2008 році в Україні було близько 350 вищих навчальних закладів, де навчалося приблизно 6700 студентів у кожному. На 2021 рік ця кількість зменшилася до 300 закладів, і в середньому в кожному з них навчалося 3400 студентів.
“Наразі немає точних даних про середню кількість студентів на заклад станом на 2023 рік, але можна припустити, що вона ще менша”, – зазначив Михайло Винницький.
З урахуванням цих даних заступник міністра освіти вважає, що вищі навчальні заклади в Україні повинні бути або скорочені, або об’єднані.
“Щорічно фінансування закладів, які не відповідають певним критеріям, буде зменшуватися. Фінансування буде зростати для тих, які відповідають об’єктивним критеріям, таким як наукові досягнення, рівень працевлаштування випускників, міжнародна активність і інші. Зрозуміло, що з часом слабші заклади будуть змушені приєднатися до сильніших”, – пояснив Михайло Винницький.
На сьогодні в Україні функціонують 100 приватних та 40 комунальних вищих навчальних закладів, а також близько 170 державних університетів, не враховуючи філій. За результатами реформи кількість вищих навчальних закладів має бути скорочена до 100. Законопроєкт також передбачає, що якщо вищий навчальний заклад має територіально відокремлений підрозділ, то він повинен стати або незалежним навчальним закладом, або приєднатися до одного з існуючих закладів.
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…